Українські ліси відступають перед котеджами

Віковий Чернечий ліс поблизу села Лісники на Київщині - тут мав бути заказник, але зараз ревуть трактори й бензопили.

Робітники валять і складають ліс на площі близько чотирьох гектарів. Ані назви свого підприємства, ані замовників вирубки вони не називають.

Вирубка є плановою, на її місці посадять новий ліс і нічого не будуватимуть, запевняє майстер дільниці Боярського лісодослідного господарства Валерій Вільчинський.

Проте документи, які зібрали місцеві мешканці, свідчать, що реліктовий ліс рубають для подальшої забудови.

Голова громадської організації "Лісник", мешканець села Лісники Сергій Васильков каже, що 10 гектарів Чернечого лісу є у розпорядженні сільської ради, а не лісівників, і частина з них уже поділена і продана забудовникам.

ВІДЕО ДНЯ

"У 2007 році голова сільради підписала рішення про резервування ділянки лісу для створення заказника. Невдовзі її збиває авто за незрозумілих обставин. Нинішня сільська голова те рішення скасовує, а зарезервовану ділянку лісу віддає під забудову. Вони намагаються довести, що за документами там чагарник, а паралельно - вирубують найстаріші, найцінніші дерева", - заявляє активіст.

Голова Лісниківської сільської ради говорити з Радіо Свобода відмовилася. Натомість юрист сільради Олександр Марчук переконує, що землю під забудову виділила незаконно ... сусідня сільрада.

"Ми дізналися, що Ходосівська сільська рада виділила 10 гектарів лісу для будівництва котеджів, і зробила це за рейдерською схемою - на нашій території. Ми боремося з цим і боротимемося. Чи виділяла ліс під забудову наша сільрада останнім часом? Я, як юрист сільради, не знаю рішень усіх сесій, не можу точно відповісти", - каже Олександр Марчук.

Вирубка лісу - проблема не лише Київщини. Ось так влітку виглядали Карпати з клаптями вирубаних ділянок
Подібні вирубки з метою забудови тривають на десятках тисяч гектарів довкола Києва, розповідає заступник директора Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

"Біля Лісників створюється заказник, тож ці території ніяк не можна вирубувати чи забудовувати. Проте це поширене явище у приміських лісах Києва. Їдучи деякими трасами від столиці, ми десятки кілометрів бачимо обабіч доріг вирубки, будівельні матеріали і нові котеджі", - каже еколог.

Олексій Василюк вважає, що зупинити нищення лісу забудовниками може лише громадський контроль і розслідування кожного випадку. Так, випадок у Лісниках уже розслідують Київська обласна прокуратура, Держкомзем та інші контрольні органи, а громадські активісти не полишають наміру завершити створення заказника в Чернечому лісі.

[L]Тим часом прес-секретар Державного комітету лісового господарства Андрій Солимов наголошує, що Держлісгосп не надав жодної ділянки лісу під будівництво після постанови Кабміну у квітні 2008 року, яка наклала на такі землевідведення мораторій.

Проте, за словами Солимова, третиною українських лісів розпоряджаються не лісівники, а сільські ради та різні підприємства, і як вони використовують цю землю, не відомо.

Держкомлісгосп пропонує свою схему порятунку лісів: на державному рівні повернути всі лісові території у розпорядження лісоводів.

Радіо Свобода

Реклама:

Головне сьогодні