Навколо представника на "Євробачення" розгорається скандал

Група музичних продюсерів та артистів хоче домогтися скасування прийнятого художньою радою Національної телекомпанії України рішення щодо представника на "Євробачення-2010".

Про це у середу на прес-конференції заявили головний продюсер "Нового каналу" Оксана Панасівська, продюсерка Олена Мозгова, телевізійний продюсер шоу "Фабрики зірок-3" Олексій Гончаренко та співак Віталій Козловський.

"Ми дійсно були вражені тим, яким чином приймалося рішення УТ-1. І мені таки здається, що особисто паном Василем Ілащуком. Тому (зібралася) група продюсерів, співаків, телевізійних продюсерів і представників каналів для започаткування того, щоб не допустити, аби рішення було прийняте кулуарно", - зауважила Оксана Панасівська.

[VR]Василь Лазарович у 2002-му році отримав диплом вокаліста університету ім. Стефаника в Івано-Франківську. Того ж року співак зіграв Олександра ІІ у мюзиклі "Екватор".

У 2004-му році Лазарович був солістом оркестру під керівництвом Михаїла Фінберґа у Білорусії. Тоді ж він виступив на конкурсі "Слов'янський базар".

ВІДЕО ДНЯ

Вже наступного року - у 2005-му Василь Лазарович став студентом музичної академії ім. Чайковського.

А у 2007-му році Лазарович зайняв 9-те місце на конкурсі "Нова хвиля" в Юрмалі.

[/VR]Продюсер додала, що вона особисто проти Лазаровича як співака нічого немає. До того ж, у НТКУ дійсно є повне право кулуарно обирати представника на пісенний конкурс "Євробачення".

"(Але) УТ-1, який існує на гроші платників податків, - це державна установа, керівника призначає президент, і не враховувати взагалі думку країни і глядачів, це насправді дико", - вважає Панасівська.

"Якщо в нас не вийде до березня, скажімо, вирішити це питання щодо чесної боротьби і нового відкритого конкурсу, ми будемо вирішувати це з новим президентом. Ми будемо писати в Кабмін, до президента і наголошувати на тому, що ніхто ще не відміняв масштабні, чесні конкурсі в цій країні", - додала вона.

Так само виступає за відкритий конкурс і продюсерка Олена Мозгова. Нагадаємо, її підопічна Настя Приходько намагалася стати представником України на "Євробаченні-2009". Натомість після тривалих скандалів з НТКУ, Приходько виступала від Росії.

"Я дуже сподіваюся, що Ілащук не залишиться президентом НТКУ. І коли прийде новий президент, він просто може анулювати це рішення і призначити той вибір, який буде прийнятний для країни і суспільства", - висловила свою позицію Олена Мозгова.

Козловського також цікавить питання, за якими критеріями був обраний претендент на участь у конкурсі Євробачення. Мовляв, він постійно спостерігав за сторінкою Євробачення на НТКУ, бо хотів дізнатися, як цього року проходитиме відбірковий конкурс, на який Віталік хотів потрапити.

"Ми очікували на два варіанти: або це буде обрано кулуарно, і про це буде сповіщено завчасно, або ж буде проголошений конкурс з голосуванням людей, як це відбувається практично кожного року", - зауважив він.

"І коли не вчора (29-го грудня НТКУ повідомило ЗМІ про ім'я представника на конкурс), а коли позавчора (28-го грудня) мені розповіли, що їде Лазарович, я був здивований, за якими критеріями його обрали. Адже до того їздили артистки, які не просто залужені формально, а які зробили багато концертів, турів по Україні, випустили не один альбом, які є професіоналами своєї справи, які об'їздили не тільки конкурси, але усі сусідні країни і показали себе", - розповів Козловський.

Нагадаємо, у вівторок 29-го грудня прес-служба Національної телекомпанії України оголосила про майже одноголосне прийняття рішення художньою радою НТКУ відправити від України на "Євробачення-2010" співака Василя Лазаровича.

Позиція НТКУ: грошей нема, а у Лазаровича - український мелос

За словами директора музичних програм НТКУ Олени Загороднюк, цього року відкритий конкурс між претендентами представляти Україну на "Євробаченні" не проводився через фінансові труднощі.

"Ви знаєте, дуже складний фінансовий рік. Проводити конкурс - це дуже витратно. І ми не можемо ні на кого це покласти, тому що тоді це буде необ'єктивно. А своїх коштів ми таких не маємо," - розповіла Загороднюк в коментарі "Українській правді. Життя".

[L]Вона також зауважила, що таке призначення претендента без відкритого конкурсу не є чимось протизаконним.

"Призначення представника - це практика, яка існувала і в попередні роки. Таким чином поїхав і Олександр Пономарьов першим на Євробачення, і Руслана так потрапила на Євробачення, і була обрана Ані Лорак саме таким чином, визначена компанією", - розповіла Загороднюк.

За її словами, є різні форми відбору кандидата на участь у Євробаченні.

"Може бути національний відбір, може бути внутрішній відбір. Може просто бути вибір компанії-мовника, який є членом EBU. Це на розсуд безперечно компанії-мовника", - пояснила Загороднюк.

Крім Василя Лазаровича, претендентів на участь у "Євробаченні 2010" було ще п'ять. При цьому, усі вони - дівчата. Які саме співачки, хотіли представити Україні на цьому пісенному конкурсі, Загороднюк відмовилась сказати. Але додала, що "це співаки, які вже заявлені у нашому з вами шоубізнесі".

Представник НТКУ, яка займається організацією усіх пісенних конкурсів за участі України, зізнається: не останню роль при виборі представника від України відіграла його стать.

У відповідь на запитання, чи Лазаревич виявився найкращим серед інших претенденток, Загороднюк сказала: "Ні, не найкращим, просто перевага була надана йому. Тому що декілька років поспіль це були у нас дівчата. Але ж є ще й співаючі чоловіки. І взагалі вони ще є у світі. Треба ж про це нагадати".

Втім, крім статі на остаточний вибір художньої ради НТКУ вплинув "унікальний голос" співака, його "тембр бас-баритон".

У відповідь на запитання про критерії відбору для участі у "Євробаченні", "Українська правда. Життя" почула наступне: "Думали про те, щоб достойно представити Україну. Щоб це було представлення українського мелосу. Мелодійного наспіву, по якому можуть впізнати як італійців як італійців, так і українців як українців. І харизма, яка присутня у виконавці. І вміння співати наживо безперечно, стабільно співати наживо при навантаженнях "Євробачення".

Директор музичних програм НТКУ також зауважила, що Лазаревич і піар-фірма, яка вестиме його справи, беруть на себе повністю всі витрати по підготовці і участі співака у конкурсі.

"Повністю (брати на себе витрати по організації участі у "Євробаченні" не хотів) майже ніхто (з інших претендентів)," - додала Загороднюк.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні