Комендантська година для підлітків: правозахисники проти

Як повідомляла "Українська правда. Життя", вже з лютого правоохоронці активізують свою роботу по перебуванню неповнолітніх у розважальних закладах у заборонений час. Протягом кількох тижнів вони будуть направляти порушників у відділення міліції і сповіщатимуть про затримання їхніх батьків.

Далі на батьків, які відпускають дітей у клуби та розважальні заклади після десятої вечора, чекатимуть штрафи у розмірі від 1 до 4 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Складатимуть відповідні адмінпротоколи і на керівників розважальних закладів, де будуть знаходитись на момент затримання неповнолітні. Якщо тричі в одному закладі буде зафіксовано порушення, пов'язане із невиконанням рішення виконкому, буде розглядатись питання про його закриття.

Фото novaya.com.ua

...щоб подолати підліткову злочинність

Торік у Вінниці підлітки скоїли 150 злочинів і половина з них відносяться до категорії тяжких, тому доводиться вживати заходів, пояснюють у Вінниці.

Найчастіше підлітки крадуть гроші, майно та транспортні засоби, грабують, беруть участь в розбійних нападах, займаються шахрайством, наносять важкі тілесні ушкодження. Всього у скоєнні злочинів брало участь більше сотні підлітків.

Втім, у Вінницькій міськраді наголошують, що про комендантську годину мова не йде.

Як зазначила у коментарі "Радіо Свобода" керівник прес-служби Вінницької міськради Аліса Мисловська, Вінницька міська рада вирішила обмежити перебування підлітків у розважальних закладах, передусім заради їхньої ж безпеки.

"Це комп'ютерні клуби, дискотеки, нічні клуби, різні заклади громадського харчування, які працюють пізно ввечері. Взагалі-то була певна ініціатива правоохоронних органів, піти шляхом Житомира, де було введено комендантську годину, спробувати у Вінниці таким чином подолати підліткову злочинність", - повідомила Аліса Мисловська.

...щоб підвищити рівень батьківської відповідальності

Запровадити комендантську годину для неповнолітніх так само планують у Харкові. Із відповідною пропозицією до міської ради вже звернулася служба у справах неповнолітніх, разом із правоохоронцями.

Сказати "Так " комендантській годині міліцію змушує зростання рівня підліткової злочинності. Через кризу малолітні злочинці все більше крадуть мобільних телефонів і навіть просто біля крамниць вихоплюють у людей пакети із продуктами, повідомила Радіо Свобода керівник прес-центру обласного управління внутрішніх справ Лариса Волкова.

"Перед Новим роком люди поверталися з супермаркетів, і злодюжки просто у людей вихоплювали сумки з рук. Крали їжу. Такого раніше не було...", - зауважує Волкова.

Комендантська година, зі слів правоохоронців, спрямована перш за все на те, щоб підвищити рівень батьківської відповідальності. Дорослі мають розуміти: з їхньою дитиною нічого не станеться, якщо вона раніше повертатиметься з дискотеки, а біля клубу її чекатимуть батьки.

Батько трьох дівчат, Сергій, ініціативу правоохоронців підтримує. Каже, увечері боїться відпускати дітей самих на вулицю.

Фото infokniga.ru

"Я, як батько, обома руками за! Від гріха подалі. Ні для кого не секрет, що старшокласники у пізній час біля кіосків розпивають спиртне. А ті батьки, які відпускають погуляти дванадцятирічних дітей пізно ввечері, вони повинні нести відповідальність", - зауважив Сергій.

Ймовірно, якщо у Харкові заборонять дітям з'являтися на вулиці без супроводу дорослих, то після 23:00 години.

Зараз, за останні 5 років, рівень підліткової злочинності в Україні знизився, повідомив перший заступник начальника департаменту у справах неповнолітніх МВС України Юрій Широкий.

Кожний другий злочин, скоєний підлітками, - крадіжка, хоча є і більш тяжкі. У міліції підтримують запровадження обмежень для підлітків щодо відвідування розважальних закладів у пізній час.

"Це не комендантська година - це відповідальність батьків за те, що діти у вечірній час знаходяться бездоглядні. У вечірній час вони стають особливо незахищеними і відносно них скоюються злочини, особливо пограбування та крадіжки. Ми вносили пропозиції і робота проводиться. Я знаю, що в деяких областях керівники розглядають можливість прийняття таких мір", - розповів Юрій Широкий.

[L]Комендантську годину для профілактики дитячої злочинності іноді запроваджують і у деяких країнах Заходу. Особливої популярності серед французів такий профілактичний захід, як комендантська година, набув після масових безладів та спалювань автомобілів групами підлітків.

Загалом по Європейському Союзу, за статистикою, аж 15% правопорушень - справа рук неповнолітніх. Головні установи співдружності, зокрема, Європарламент, шукають як боротися із цим феноменом.

Євродепутати, з допомогою педагогів, психологів та інших експертів, шукають насамперед, джерела зростаючої агресивності дітей та їх злочинних нахилів. Останні дослідження свідчать, що у першу чергу, слід обмежити потік насилля у дитячій розважальній сфері: гральних пристроях, комп'ютерних програмах та Інтернеті.

Психологи твердять, що це скоротило б дитячу злочинність та агресію на 40-50%.

Правозахисники проти запровадження комендантської години

Такі обмеження для підлітків є незаконними, наголошує, зі свого боку, правозахисник Євген Захаров.

"Це порушення свободи пересування, яке гарантується Конституцією України і цього не можна робити. Якщо будуть бажаючі подавати до суду щодо цього рішення, як такого, що порушує права люди (а подавати треба до Адміністративного суду), то ми підтримали б такий позов", - каже Захаров.

Як нагадують правозахисники, стаття 33 Конституції України гарантує кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, свободу пересування, за винятком обмежень, які встановлюються законом. І у будь-якому разі вирішувати питання, які стосуються права українців на пересування може лише Верховна Рада, а не місцева влада.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що комендантські години для підлітків запровадили у Житомирській області та у Кременчуці.

За матеріалами "Радіо Свобода"

Реклама:

Головне сьогодні