Google створив соціальну мережу

— 10 лютого 2010, 17:55

Google Buzz дозволить користувачам оновлювати свій профіль, розміщувати фотографії, обмінюватись файлами та посиланнями, та коментувати повідомлення друзів. Також у Google Buzz можна буде розміщувати інформацію з інших сайтів, таких як Twitter, Flickr або Picasa, повідомляє CNN.

Як зазначає американський телеканал, новий сервіс буде доступний усім впродовж наступних кількох днів.

Ймовірно, Google Buzz не зможе імпортувати оновлення профілю та інші матеріали з Facebook. Оскільки більшість користувачів Facebook роблять інформацію відкритою лише для друзів, це не дозволить пошуковій машині Google використати ці відомості так само як з Twitter або YouTube.

У нової системи буде своя мобільна версія. Вона призначена для телефонів, що використовують операційну систему Android, розповідають розробники, повідомляє ВВС.

Buzz має спільні риси із Twitter, дозволяючи "слідкувати" за користувачем, регулярно одержуючи від нього оновлення. Водночас в ньому є функція "схвалення" у коментарях, як у Facebook. Фотографії, новини та посилання можуть бути розміщені як відкрито, так і у режимі "лише для друзів".

ВІДЕО ДНЯ

Попереджуючи неминучі порівняння із іншими подібними мережами, речник Google запевняє, що компанія не має на меті захоплення чиєїсь чужої території.

"Ми не надто зважаємо на конкурентів", - каже Тоді Джексон, керівник проекту Gmail. - "Ми намагаємось дослухатися до користувачів."

Новим продуктом Google готується завдати удару також по сервісу миттєвих повідомлень AOL. Buzz буде запропонований компаніям для внутрішнього використання. "Це привнесе зміни до ділового спілкування в усьому світі", - запевнив CNN Бредлі Горовіц, речник компанії Google.

"Це лише перший крок аби довести, що пошукова система Google є настільки ж соціальною, як і сама мережа Інтернет", - говориться на офіційному блозі компанії.

Перша спроба Google запустити подібний проект вже мала місце у 2004 році. Проте мережа під назвою Orkut набула популярності лише у Бразилії та Індіїї. Користувачі у інших країнах наддали перевагу Facebook.

Нещодавно компанія представила новий сервіс Google Wave, суміш електронної пошти та месенджера, що також дає можливість групової розробки документа у реальному часі.

Реклама:

Головне сьогодні