Повені в Україні будуть, але катастрофічного водопілля – ні?

— 16 лютого 2010, 18:23

Про це заявили на директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда та начальник відділу гідрологічних прогнозів гідрометцентру Вікторія Бойко, повідомляє УНІАН.

Так, за інформацією Вікторії Бойко, згідно з останніми замірами рівнів снігу, запаси води (що очікуються від його танення) продовжують зростати практично на всій території України. Водночас синоптики не очікують нових значних опадів до кінця зими.

"На сьогодні вони (рівні опадів) складають приблизно до 2-х, в окремих районах до 2,5 норми для цієї дати. Це, звичайно, сніг дуже потужний. І навіть якщо буде повільне танення, на яке ми сподіваємось, цей сніг дасть достатньо високе весняне водопілля на більшій частині річок України", - зазначила Вікторія Бойко, додавши, що цього не слід лякатися, бо для України водопілля та затоплення заплав є нормальним явищем.

За її словами, очікується, що негативні наслідки від затоплення будуть переважно у тих районах, де це відбувається майже щороку.

"На сьогодні ми тільки відзначаємо, що складні умови проходження весняного водопілля будуть, перш за все, в басейні річки Прип'ять - це Рівненська, Волинська, частково Житомирська область; басейні річки Сіверський Донець - це Харківська, Луганська, Донецька область, частково на річках Приазов'я - Запорізька, Донецька область. Також складні умови очікуються в басейні річки Інгулець - це Кіровоградська, Дніпропетровська область і нижча за течією Миколаївська область", - сказала фахівець.

ВІДЕО ДНЯ

[L]Щодо Дніпровського каскаду, на якому знаходиться 6 великих гідроелектростанцій і який пропускатиме всю ту воду, яка надходитиме не тільки з Прип'яті і території України, але з Білорусі та Росії, Бойко повідомила, що з метою оцінки можливих масштабів водопілля буде проведено спеціальну міжвідомчу нараду.

На ній буде розроблено відповідний режим пропуску води Дніпровським каскадом з одного боку, щоб не завдати шкоди з іншої - максимально задовольнити потреби користувачів води.

У свою чергу, Кульбіда зазначив, що пік паводку настане десь в квітні. Точніше його рівень можна буде оцінити в березні, після всіх снігопадів і обрахування остаточних даних максимальних рівнів води на гідрологічних постах. За його словами, фахівці сподіваються, що весняні процеси в країні будуть відбуватися так само, як в переважній більшості попередніх років.

"Думаю, що немає на сьогодні підстав вживати слово "катастрофічна повінь", "страшенне водопілля". Вона буде в межах норми. По певних річкових басейнах і областях вона буде вищою за норму, але ... навіть якщо по всіх річкових басейнах одночасно почнуться весняні процеси, тобто підвищення рівнів і проходження максимумів, навіть тоді не можна говорити про якусь катастрофу", - запевнив Кульбіда.

Реклама:

Головне сьогодні