Кіностудію імені Довженка заганяють у борги?

— 5 березня 2010, 18:41

Кінематографічна галузь України зазнає масованих рейдерських атак. Слідом за Одеською під загрозою опинилася Національна кіностудія Довженка, яку заганяють у борги і намагаються змінити її керівництво, повідомляє "Радіо Свобода".

Кіностудією імені Довженка рейдери зацікавилися з початку 1990-х років. Попервах вона втратила маленьку частину своєї території, на якій виріс елітний житловий будинок.

Другу спробу забудувати кіностудію у 2000 році уряд та кінематографісти змогли припинити, розповів режисер Олександр Муратов.

Проте фірма, яка тоді втратила будмайданчик, зараз висунула до кіностудії претензії на 10 мільйонів гривень, і виграла всі суди, каже Муратов.

"Я не був поруч, коли давали хабарі, але інших пояснень немає. Коли запитував у юриста, що працює на забудовників, чому вони так підвищили суму боргу, той зізнався: а як нам бути, якщо ми 4,5 мільйони гривень судам заплатили? Це тотальне хабарництво. Виходячи, що володарем тресту був один із банків, який очолював представник Партії регіонів, після виборів чекаємо на новий прихід судового виконавця. Для студії це - смерть!", - каже режисер.

За клопотанням уряду судовий розгляд тимчасово призупинено. Намагання фінансових груп змінити керівництво кіностудії поки що теж зазнало невдачі, зазначає Олександр Муратов.

Тепер, за його словами, рейдери діють руками Київради: кіностудію змусили платити потрійну оренду за землю, хоча це й суперечить законодавству про кіно.

Представник Партії регіонів, якого кінематографісти вважають причетним до рейдерства, надати свій коментар відмовився.

Не зміг нічого пояснити Радіо Свобода і заступник голови КМДА Михайло Голиця, в якого керівники студії Довженка намагалися з'ясувати причини подорожчання оренди.

Реклама:

Головне сьогодні