Тест

Депутатів попросили не політизувати "п'янку" екіпажу літака

Про це йдеться в коментарі генерального директора авіакомпанії Олександра Гречка, повідомляє Обком з посиланням на УНІАН.

"До завершення роботи комісії просимо всіх, включаючи постраждалих від затримки рейсу народних депутатів, не політизувати те, що трапилося і уникати неточностей і спотворень", - заявив він.

"Ми категорично не згодні з висновками окремих депутатів про "розвал авіатранспортної системи країни", а також зі звинуваченнями на адресу екіпажу в спробі "обійти" контрольні служби при медичному огляді", - зазначив Гречко.

"Система медичного контролю в аеропортах України налагоджена, передпольотний алкогольний тест в аеропорту є його складовою, і ніхто з членів екіпажу не в праві від нього ухилитися", - йдеться у повідомленні.

Як відомо, 9 березня, ранковий рейс Сімферополь-Київ, який виконувався літаком Як-42 авіакомпанії "Донбасаеро", був затриманий на 16 годин 37 хвилин. Частина пасажирів відкладеного рейсу була доставлена із Сімферополя денним рейсом до Києва.

За даними "Донбасаеро", точні причини тривалої затримки вильоту літака з'ясовуються, після чого керівництво компанії здійснить адекватні ситуації заходи.

За попередніми даними компанії, напередодні вночі екіпаж був з затримкою доставлений для відпочинку в готель - о 2:30 ночі. У зв'язку з цим, відповідно до норм передпольотного відпочинку, виліт рейсу міг відбутися не раніше 12:00 9 березня.

Тим не менш, служби аеропорту не попередили пасажирів про вимушене 5-годинне перенесення рейсу, оголошуючи затримку кожну годину. Згодом виліт літака також виявився неможливим через метеоумови.

Як наголошується у повідомленні, екіпаж літака на вимогу адміністрації аеропорту "Сімферополь" прибув для проходження передполітного медичного огляду.

"За поки що непідтвердженими даними, під час огляду виникла підозра щодо наявності алкоголю в крові бортмеханіка і одного з бортпровідників", - повідомила авіакомпанія.

"При цьому у командира повітряного судна, другого пілота і трьох бортпровідників ці показники, за попередніми результатами тесту, були в нормі", - йдеться у повідомленні.

Як відомо, раніше депутат від Компартії Леонід Грач на засіданні парламенту заявив, що у вівторок з аеропорту Сімферополя не зміг вилетіти літак, тому що всі члени екіпажу були у нетверезому стані.