Виявлені генетичні причини хронічної ниркової недостатності

— 13 квітня 2010, 14:10

Хронічна хвороба нирок - довгостроковий стан, при якому нирки поступово втрачають свою функцію. Ця хвороба вражає приблизно одного з 10 дорослих.

Донедавна вченим було відомо про генетичний компонент хвороби, але не визначено, які саме гени беруть участь у розвитку хронічної ниркової недостатності.

І от нещодавно група вчених на чолі з Джимом Вілсоном з шотландського Університету Единбургу виявили 20 генів, які грають роль у розвитку хронічної ниркової недостатності, пише ВВС з посиланням на Nature Genetics.

Під час дослідження науковці вивчили генетичну інформацію майже 70 тисяч осіб з усієї Європи.

У результаті вченим вдалося виявити 13 нових генів, що впливають на функцію нирок і сім інших, які впливають на виробництво і секрецію креатиніну - хімічну молекулу відходів, яка створюється з м'язового метаболізму і фільтрується через нирки.

"Ця робота може революціонізувати лікування хвороб нирок у майбутньому. Але це займе деякий час", - зауважив генетик Джим Вілсон.

"Це дуже важливий перший крок на шляху до зовсім нового розуміння проблеми хронічної ниркової недостатності", - додав науковець.

Реклама:

Головне сьогодні