Продажі окремої моделі Lexus припинили через скандал

13
14 квітня 2010

Рішення було прийнято після того, як американські асоціації споживачів застерегли від покупки позашляховика Lexus GX 460 через побоювання, що він схильний перевертатися на дорозі, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Керівництво Toyota стверджує, що не сумнівається в безпеці свого автомобіля. Проте, продажі будуть припинені до подальшого розслідування.

Раніше автоконцерну вже довелося відкликати більше 8 млн. авто по всьому світу через проблеми з педалями газу, що мали тенденцію залипати в килимовому покритті, і деяких проблем із системою гальмування.

Реклама:

Організація Consumer Reports, що проводить тестування різних товарів в інтересах споживачів, у своєму звіті привласнила автомобілю Lexus GX 460 категорію "Не купувати в жодному разі: небезпечно для життя".

"При максимальному розгоні на нашому полігоні придбаний нами GX почав втрачати керування і практично ліг на бік, поки в дію не вступила система електронної стабілізації, і ми знову змогли контролювати автомобіль", - йдеться у звіті організації.

"Ми думаємо, що в реальному житті така ситуація може призвести до повного перекидання автомобіля, що може викликати серйозну травму або навіть смерть", - наголошується в документі.

При цьому автори звіту визнають, що у них немає даних про реальні випадки перекидання Lexus GX 460.

Ця модель надійшла в продаж у США близько трьох місяців тому, і за даними споживчих організацій було продано вже близько 5 тис. авто.

"Наші інженери провели подібні випробування, і ми думаємо, що їхні результати повною мірою вказують на те, як автомобіль поведеться в реальному житті", - йдеться в заяві Toyota.

Реклама:

"Однак ми спробуємо повторити тест, проведений Consumer Reports, щоб з'ясувати, чи потрібно починати якісь дії", - також заявили в компанії.

Однак на думку Пола Айзенстіна, редактора вебсайта DetroitBureau.com, присвяченого автомобільній промисловості, компанії Toyota завдано ще одного відчутного удару.

"Щоразу, коли вони, здавалося б, вирішують один скандал, виникає щось нове", - заявив Айзенстін.

Зараз компанії Toyota загрожує рекордний штраф у 16,4 млн. доларів з боку Міністерства транспорту США за те, що фірма вчасно не попередила про проблему з педаллю газу.

До кінця тижня японському автогіганту треба буде вирішити, чи хоче він оскаржувати цей штраф.Реклама: