Астрофізик Хокінг радить уникати контакту з позаземними істотами

21
26 квітня 2010

Науковець, що страждає розсіяним склерозом і прикутий до інвалідного візка, розповів про свої припущення щодо життя за межами нашої планети в документальному телесеріалі каналу Discovery Channel.

Хокінг, який говорить за допомогою апарата, що синтезує людську мову, розмірковує про позаземні світи не вперше - учений прославився на весь світ завдяки своїй книзі про походження Всесвіту - "Коротка історія часу".

У новому серіалі Хокінг заявив, що інші форми життя, швидше за все, існують у багатьох куточках Всесвіту - але інопланетяни можуть просто-напросто використовувати Землю як джерело ресурсів для того, щоб мимохідь захопити її та рушити далі.

Реклама:

"Якщо прилетять жителі інших світів, то наслідки можуть бути такими ж, як для індіанців під час прибуття Колумба в Америку - тобто не найкращі", - сказав учений.

Таким чином, замість того, щоб намагатися встановити контакт з позаземними істотами, нам навпаки потрібно намагатися його уникнути, каже Хокінг.

Уже багато років люди відправляють у космос безпілотні апарати з зображеннями людини і з детальними діаграмами, що вказують розташування нашої планети, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Крім того, у космос регулярно посилають радіосигнали - з надією на те, що їх помітять іноземні цивілізації.

У Всесвіті більше 100 млрд. різних галактик, а в кожній галактиці - сотні мільйонів зірок. Тому цілком розумно припустити, що Земля - далеко не єдина планета, де існує життя, вважає учений.

"За моїм математичним розумінням, одні лише цифри змушують думати, що інопланетяни існують. Реальна проблема полягає у тому, щоб з'ясувати, як вони виглядають", - зазначив він.

Реклама:

Творці телесеріалу показали кілька версій вигляду мешканців інших світів - від двоногих травоїдних до літаючих жовтих, схожих на ящірок хижаків.

Однак Хокінг вважає, що велика частина мешканців Всесвіту, швидше за все, подібна до  мікробів.Реклама: