В Україні побільшало комп'ютерних піратів

— 13 травня 2010, 14:48

85% програмного забезпечення на комп'ютерах українців є нелегальним. Рівень комп'ютерного піратства зріс у всьому світі, в Україні ж, порівняно із 2008-м, він збільшився на 1%.

Згідно з результатами дослідження асоціації виробників програмного забезпечення Business Software Alliance, яке охопило 110 країн, світовий рівень піратства за минулий рік збільшився з 41% до 43%, а річні збитки від нього в усьому світі нині складають понад 50 мільярдів доларів, повідомляє "Німецька хвиля".

Найбільших збитків зазнають через це Сполучені Штати, які лише за минулий рік втратили більше 8 мільярдів доларів. На другому місці знаходиться Китай, чиї втрати перевищують 7,5 мільярдів, на третьому - Росія - 2,6 мільярдів.

Розробники та виробники програмного забезпечення у Німеччині торік втратили понад 2 мільярди доларів, тоді ж як в Україні збитки становлять лише 272 мільйони.

"Головний результат дослідження - це дані про те, що частка піратської продукції, тобто нелегального програмного забезпечення, за минулий рік збільшилася. Нині у світі 43% усіх комп'ютерних програм, які використовуються, є нелегальними", - каже керівник європейського департаменту Business Software Alliance Ґеорґ Геррнлебен.

ВІДЕО ДНЯ

Експерти пояснюють поширення піратства бурхливим розвитком цього ринку в країнах із перехідними економіками. Говорячи про європейські країни, Геррнлебен зазначає, що нині масштаби піратства в індустріально розвинених державах Східної Європи є значно меншими, аніж у країнах Західної Європи.

"Але треба зважати, що обсяг піратства у Західній Європі або залишився незмінним, або навіть трохи зріс. Водночас у Східній Європі ще зберігається позитивна тенденція, коли масштаби піратства зменшуються", - каже він.

Найменшою є частка нелегального програмного забезпечення у Сполучених Штатах - лише 20%.

Україна ж, зі своїми 85% піратського "софту", дещо поступається Грузії, Молдові та Зімбабве, де нелегальним є 90% програмного забезпечення.

Реклама:

Головне сьогодні