Forbes: найкраще та найгірше оплачувані професії у США

1287
20 травня 2010

Згідно з даними станом на травень 2009-го року, оприлюдненими Бюро трудової статистики в понеділок, найкращі заробітки у США мають лікарі. До медичної галузі належать 9 з 10 найкраще оплачуваних професій з сьогоднішнього списку, зауважує Forbes.

Окрім лікарів, до "Топ-10" найбільш високооплачуваних робітників вдалося потрапити лише керівникам високого рівня. Найбільш "дорогим" президентом компанії у США є очільник Occidental Petroleum Рей Ірані, який заробив за рік 52,2 мільйони доларів. Річна ж зарплатня та премії президента Walt Disney Роберта Іджера разом склали 20,8 мільйонів доларів.

У протилежному ж від медиків кінці списку опинилися працівники галузі громадського харчування. Кухарі фаст-фудів мають приблизно півтори тисячі доларів на місяць, недалеко від них пішли мийники посуду та обслуговуючий персонал.

Реклама:

Прірва між хірургами та персоналом закладів харчування стає ще глибшою, якщо врахувати вартість медичної страховки, що нерідко з'їдає 30% зарплатні та не пропонується на багатьох низькооплачуваних роботах.

Фото The U.S. Army з Flickr
Однак, зарплати в лікарів настільки високі не лише через попит на спеціалістів, а й тому, що їм доводиться вкладати чимало коштів у свою освіту та страхування на випадок судового переслідування.

Хірурги в середньому заробляють близько 220 тисяч доларів на рік. У Сполучених Штатах живе 44560 хірургів, та найкращий заробіток вони мають у штаті Вайомінг.

Анестезіологи найкраще почуваються у Вашингтоні, де їм платять 212 тисяч доларів на рік. Усього їх в країні 37450 осіб.

Трохи менше за них заробляють хірурги-стоматологи та щелепно-лицеві хірурги - 211 тисяч доларів на рік. Усього в США таких спеціалістів лише 5390.

Ортодонти мають близько 206 тисяч доларів на рік. Їх також порівняно небагато - 5410, й найбільш дорогі вони у Род-Айленді.

Фото SarahMcD з Flickr
Акушери та гінекологи не бідують, особливо у Вісконсині. Їхня середня річна зарплатня також становить близько 205 тисяч доларів. Цей фах мають 20380 осіб.

Зарплатня терапевтів, сімейних практикуючих лікарів та інших спеціалістів галузі в середньому коливається від 169 до 184 тисяч на рік.

Реклама:

Середній керівник поступається лікарю, проте заробляє на рік 168 тисяч доларів. Найдорожче начальників цінують у Делавері, а всього в країні їх 297640 осіб.

До списку найдорожчих фахівців США потрапили й психіатри, які мають близько 164 тисяч доларів на рік. В Америці працює 22210 психіатрів.

Якщо ж перейти до протилежного кінця списку - то найгірше в США ведеться працівникам галузі громадського харчування.

Найнижча зарплатня у помічників кухарів, в тому числі у фаст-фуді - в середньому вони отримують 18,1 тисячу доларів на рік. Таких працівників у країні понад 2,5 мільйони осіб.

Кухарі фаст-фуду заробляють трохи більше - 18,2 тисячі доларів на рік.

Фото sarniebill1 з Flickr
Працівники перукарень, які миють голови клієнтам - роблять це за 18,9 тисячі доларів на рік. Цих спеціалістів у США 16170 та найкраще їм платять у Массачусетссі.

Миття посуду працедавці оцінюють дешевше - мийники посуду одержують в середньому 18,3 тисячі доларів.

Зарплатня обслуговуючого персоналу їдалень та кафетеріїв коливається від 18,9 до 19,1 тисяч доларів.

Фото АР
Касири заробляють приблизно 19 тисяч доларів. Усього в США їх близько 3,5 мільйонів, проте найкраще ця робота оплачується у Вашингтоні.

Обслуговуючий персонал у сфері розваг заробляє в середньому 19,4 тисяч доларів на рік.

Швейцари та білетери отримують по 19,6 тисяч, при чому найкраще платять їм у Нью-Йорку.

P.S. За даними Держкомстату, середня зарплата в Україні в 2009 році становила 1906 гривень на місяць, тобто 22872 гривні на рік (2900 доларів).Реклама: