Польща у воді. Варшаву готують до евакуації. Фото. Відео

У Польщі сталося нове лихо. Сусідню країну охопила природна стихія, масштаби якої оцінюються у кілька людських жертв і $150 мільйонів. Повінь, якої не було у Польщі 160 років, вже дісталася головних міст країни - Кракова і Варшави.

Станом на 16:51 за місцевим часом рівень води у Вісли у Варшаві піднявся до 761 см.

У п'ятницю вдень рівень води у річці вже перевищив "рівень тривоги" більш як на метр. Так звана "кульмінаційна хвиля" в 7,7 метра прийде до Варшави близько о 19.00 (20.00 за київським часом).

Влада закликає городян зберігати спокій.

"Дійсно, ситуація дуже серйозна, але немає загрози для мешканців столиці... Місто готове до евакуації, однак поки такої необхідності немає", - сказала у п'ятницю на спеціальному брифінгу мер Варшави Ханна Гронкевич-Вальтц.

Не виключено, що річка затопить центр Варшави. До кульмінаційного рівня води готується також Вроцлав.

Жителі столиці побоюються, що вода може прорвати спеціальні земляні вали, що захищають місто від повені.

Мер заявила, що "побоювань не має бути, земляні вали витримають натиск води". Крім того, ці укріплення розраховані на рівень води у Віслі у 8 метрів.

"Ми готувалися заздалегідь. Ми зможемо протистояти восьмиметровому рівню води у Віслі. Навіть у цьому випадку варшавські дамби витримають", - сказав у свою чергу губернатор Мазовецького воєводства Польщі Яцек Козловські.

Крім того, до евакуації готується відомий варшавський зоопарк.

У п'ятницю повідомлялося, що кількість жертв повені у Польщі зросла до семи осіб. Проте ввечері прийшло повідомлення про ще одного чоловіка, тіло якого було знайдено у Віслі.

Найбільш складна ситуація склалася в Малопольському, Підкарпатському і Шльонське воєводствах. Затоплені підвали, розмиті дороги, в деяких районах пересування можливе тільки на човнах.

Уряд Польщі планує надати на допомогу постраждалим від повені у розмірі близько $150 млн. Розмір допомоги постраждалим становитиме близько $2 тис.

***

Непереливки й Україні, хоча тут ситуація ще не настільки катастрофічна. Дощі заливають західну Україну вже третій день і перші дні люди боролися з водою сам на сам.

Затоплено близько півтисячі будинків на Закарпатті, сто на Львівщині та з півсотні на Івано-Франківщині. У селі Тисів на Франківщині через дощ стався зсув грунту. Більше двох сотень селян опинилися в пастці, а поблизу Добромиля велика вода розбила авто і пішохідний мости.

Люди в паніці, адже за прогнозами синоптиків, литиме до кінця тижня і вода буде лише прибувати.

За інформацією Gazeta Wyborczca, polskieradio.pl, alert.24.pl, фото Agencja Gazeta, alert.24.pl, Reuters

Реклама:

Головне сьогодні