Українські альпіністи піднялися на гімалайський восьмитисячник

— 26 травня 2010, 15:16

Успішно завершена Українська національна гімалайська експедиція "Україна-Макалу 2010" на п'яту за висотою і одну із самих важкодоступних вершин на Землі - пік Макалу (8463 м).

Після 62-денного сходження за несприятливих умов 23 травня, в день Святої Трійці, на вершину Макалу піднялися троє учасників експедиції: Сергій Бублик, Дмитро Венславовський та Володимир Рошка, повідомляє УНІАН з посиланням на Федерацію альпінізму і скелелазання.

Сходження було здійснене без використання кисню і висотних носильників.

"Експедиція вирішила максимально складне завдання світового висотного альпінізму - досягнення вершини легендарного восьмитисячника Макалу по південно-західній стіні. У Гімалаях прокладено новий український маршрут вищої категорії складності", - зазначили у прес-службі.

Завдяки зусиллям керівника експедиції Валентина Симоненка, тренерів Мстислава Горбенка, Михайла Загірняка і лікаря Ігоря Бондаря українські альпіністи піднялися на вершину першими цього сезону.

При цьому експедиція пройшла відповідно до наміченого тактичного плану та безаварійно. Її результат, поза сумнівом, стане одним з видатних досягнень в історії сучасного альпінізму, підкреслили у федерації.

"Це сходження - дань пам'яті легендарному українському альпіністові Владиславу Терзиулу, що зробив сходження на всі 14 восьмитисячників світу і зник при спуску з вершини Макалу", - зазначається у повідомлені.

Реклама:

Головне сьогодні