"Діра" на Сонці викличе триденну магнітну бурю на Землі

13
28 травня 2010

Такий прогноз про погіршення геомагнітного стану на Землі видають основні світові центри контролю геомагнітної активності, включаючи американську атмосферну адміністрацію NOAA і центр прогнозу в Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту імені Лебедєва (ФІАН), повідомляє Комсомольская правда.

"Причиною очікуваних геомагнітних збурень є розвиток в атмосфері Сонця корональний дірок, і що очікуваний вихід Землі в область їх прямої дії. При цьому дірка дуже широка, тому буря може протривати досить довго", - пояснює директор астрономічної обсерваторії Іркутського державного університету Сергій Язєв.

Корональний дірами називаються ділянки поверхні Сонця з відкритою конфігурацією магнітного поля, схожі на розімкнені петлі. Ці розкриті петлі і є джерелом сонячного вітру підвищеної інтенсивності, більш швидких частинок, які викликають геомагнітні бурі.

Реклама:

Астрономи обіцяють, що діра повинна зникнути 31 травня.

Не дивлячись на те, що прогнозована інтенсивність бурь буде мінімальною - індекс Кр не перевищить п'яти з десяти можливих, метеочутливі люди їх відчують на собі повною мірою, застерігають фахівці.

"Головний біль, слабкість, млявість, ломота в суглобах, сонливість або навпаки збуджений стан - ось деякі основні симптоми метеочутливості", - розповіла лікар-терапевт Маргарита Болотова.Реклама: