Табачник пропонує "розвантажити" програму з української літератури

— 28 травня 2010, 19:11

"Це ганьба. А боротися з цією катастрофою можна тільки одним шляхом - зробити захист диплома або курсової роботи більш публічним, і тоді, як писав Петро I, "за мовою дурню кожного видно буде", - вважає міністр.

Табачник підкреслив, що "людина, яка переписала роботу, найчастіше безпомічна в обговоренні цього тексту".

Зараз, за його словами, Міністерство освіти налагоджує контакти з МВС, "щоб провести перевірку, хоча б у Дніпропетровську, фірм, які дають ці оголошення".

У ході спілкування на прямій лінії в "Комсомольській правді в Україні" Табачник повідомив, що повернення до 10-річної системи освіти в Україні не буде.

"Найближчим часом ми проведемо велику нараду вчителів і вчених, у червні заплановані парламентські слухання, після чого ми будемо готові оголосити позицію міністерства з цього питання", - зазначив міністр.

[L]

"Але точно вам скажу, що до десятирічки ми не повернемося, інакше наша школа буде неконкурентоспроможна. Адже в такому випадку в нас скорочується кількість навчальних годин за весь шкільний період", - заявив він.

Табачник нагадав, що старше покоління вчилося у школі 6 днів, а потім була введена п'ятиденка.

"Звідти і виникла ідея 11 років навчання, а потім 12. Приміром, у Європі навчальна програма в школі коливається від 11 до 12 тисяч годин, у Бельгії, Голландії та Німеччині (де вчаться 13 років) - від 12 тисяч. У нас шкільна програма сьогодні - це 10 268 годин. Дванадцятирічка дозволяє освоїти в школі 10745 уроків", - пояснив він.

У планах міністерства, за словами Табачника, повернути російську мову та літературу до списку предметів, з яких проводяться всеукраїнські шкільні олімпіади.

Також Табачник розповів про плани "розвантаження навчальної програми": "Вивчити все неможливо. Приміром, програма з української літератури. Існують європейська, французька традиції: там у школах не вивчають творчість нині живих письменників, оскільки ще не устоялися естетичні критерії".

Реклама:

Головне сьогодні