Гогольfest виганяють з "Мистецького арсеналу"

— 2 червня 2010, 11:37

Керівництво культурно-художнього і музейного комплексу "Мистецький арсенал" відмовило організаторам Гогольfest, який цього року відбудеться з 3-го по 19 вересня, надати приміщення.

Про це у вівторок на прес-конференції повідомив засновник і президент Гогольfest Владислав Троїцький, пише Обком.

За словами Троїцького, генеральний директор "Мистецького арсеналу" Наталя Заболотна повідомила, що з 1-го липня у музеї розпочинаються будівельні роботи, у зв'язку з чим жодних заходів проводити не можна.

"Так, ми розуміємо, що "Арсенал" треба ремонтувати. Він перебуває в аварійному стані, але питання заключається в тому, що з нами навіть не намагалися поговорити. Якщо було б бажання, то ремонтні роботи можна і призупинити", - зауважив засновник Гогольfest.

Крім того, Троїцький повідомив, що через рекламу Гогольfest, пов'язану з "Мистецьким арсеналом", його навіть викликали до про прокуратури.

ВІДЕО ДНЯ

За словами президента фестивалю, для нього це було дещо несподівано, тому що "Мистецький арсенал" - це "те місце, де народився Гогольfest", тим паче, що жодної ре калит нинішнього фестивалю ще не було.

"Але я дав письмову обіцянку, що ми і не будемо робити цього", - зауважив засновник фестивалю.

У зв'язку з ситуацією, що склалася Троїцький від усіх учасників та творців фестивалю написав відкритого листа президенту Віктору Януковичу.

У відкритому листі засновник Гогольfest зазначає, що програма цьогорічного фестивалю вже спланована і ухвалено список учасників.

Зокрема, "свою участь у роботі фестивалю 2010 року вже підтвердили посольства та культурні інституції з 32 країн світу, серед яких: Німеччина, Англія, Іспанія, Італія, Франція, Болгарія, Португалія, Румунія, Росія, Угорщина, Нідерланди, Сполучені Штати".

"Пане Президенте! Фестиваль ГОГОЛЬFEST звертається до Вас із проханням надати доручення відтермінувати проведення будівельних робіт і надати приміщення Мистецького Арсеналу для підготовки та проведення фестивалю в період з 1 серпня по 25 вересня.

[L]Зрив міжнародного фестивалю такого рівня та скасування наших домовленостей із майже 1000 міжнародних учасників не лише підриває міжнародний імідж України, але і знищує результати тривалої праці по створенню в Україні реального простору міжкультурного діалогу, процесів оновлення сучасної української культури та її інтеграції у світовий контекст", - йдеться у відкритому листі.

Минулого року у фестивалі взяли участь близько 100 мистецьких проектів з України та 25 країн світу та понад 120 тисяч глядачів.

Цьогорічний фестиваль планується відкритися грандіозним шоу на Майдані Незалежності, яке разом створять український театр "Дах" та легендарний іспанський театр "La Fura Dels Baus" (відомий, зокрема, тим, що відкривав Літні Олімпійські Ігри в Барселоні у 1992 році).

Реклама:

Головне сьогодні