В Україні замало аптек, що відпускають наркотичні та психотропні засоби - міністр

— 17 червня 2010, 10:27

Про це заявив міністр охорони здоров'я Зиновій Митник під час наради у Кабінеті міністрів з питань реформування сфери охорони здоров'я, повідомляє УНІАН.

"На вкрай низькому рівні знаходиться забезпечення потреб населення, особливо онкохворих, знеболюючими лікарськими засобами, в тому числі наркотичними та психотропними засобами", - сказав Митник.

Він зазначив, що особливо це стосується сільських населених пунктів та міст районного значення.

За словами міністра, така ситуація склалася через те, що на сьогодні лише 693 аптеки різних форм власності з 12 тис. 600 аптек, які працюють в Україні, отримали ліцензії і мають право відпускати наркотичні та психотропні засоби на підставі рецептів.

Крім того, ці аптеки працюють лише в 409 населених пунктах із 669.

"Слід відзначити вкрай негативний вплив на рівень доступності та повноти забезпечення населення вказаними лікарськими засобами, різке скорочення мережі комунальних та державних аптечних закладів", - зауважив міністр.

"Ще одна проблема - необґрунтоване призначення лікарями дороговартісних лікарських засобів, в той час, коли можна було застосувати більш дешеві", - додав він.

У зв'язку з цим, на думку Митника, для забезпечення ефективності витрат державних коштів на лікарські засоби необхідно впровадити систему державної реєстрації цін на лікарські засоби, які закуповуються за державні кошти.

За словами міністра, подібна державна реєстрація існує в багатьох країнах світу.

Реклама:

Головне сьогодні