Українців порахують у 2012 році

— 10 липня 2010, 10:35

Наступний всеукраїнський перепис населення відбудеться у 2012 році.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Перепис населення, за правилами ООН, проводять щодесять років. Перший всеукраїнський перепис пройшов ще у 2001 році, тому наступний планували на 2011 рік.

Однак за браком коштів його перенесли спочатку на невизначений термін, і лише нещодавно уряд затвердив нову дату проведення перепису - 2012 рік.

За словами заступника голови Державного комітету статистики України Наталії Власенко, Держкомстат розпочинає комплекс робіт для організації "пробного" перепису, який має бути проведений у грудні цього року на Харківщині.

"Тільки дані перепису дають широку характеристику населення. Безумовно, тільки з перепису ми можемо отримати інформацію щодо мовного складу нашого населення. Ми запитуємо людей, і вони самі визначаються зі своєю національністю чи етнічною приналежністю", - сказала вона.

Власенко наголосила, що якісні дані відіграють важливу роль у розробці та впровадженні обґрунтованої державної політики та програм, спрямованих на покращення життя людей.

У свою чергу експерти ООН разом із українськими вченими відзначають у першій половині поточного року зменшення обсягів природного скорочення населення.

Наразі в Україні проживає менше, ніж 46 мільйонів осіб. Однак у довгостроковій перспективі прогноз вітчизняних вчених невтішний: до 2050 року чисельність населення України складатиме 36 мільйонів.

Водночас директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова стверджує, що "це буде 36 мільйонів із тих, хто зараз проживає в країні".

"Щільність населення в Україні - одна з найнижчих в Європі. Якщо чисельність населення ще скоротиться майже на третину, то в нас що пустеля тут буде? Це нереально. Інше питання: хто тут буде жити? Чи українці, чи слов'яни, чи абсолютно інші етноси", - зазначила Лібанова.

Тим часом, результати соціологічних досліджень демонструють тенденції старіння українського населення. У зв'язку із такою ситуацією, за словами Лібанової, альтернативи підвищення пенсійного віку в жінок наразі немає.

"Важливо, щоб люди зрозуміли: якщо цього не зробити, буде ще гірше", - сказала вона.

"Ми можемо зараз знову не підвищувати пенсійний вік, відкласти ще на 5 років. Врешті-решт, ми постанемо перед вибором: або ми заморожуємо пенсії, або ми збільшуємо ставки внесків на пенсійне страхування", - додала Лібанова.

Водночас директор Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат Ехсан схвально оцінила реформи, які запроваджує уряд.

"Ми, як система ООН, бачимо та підтримуємо чітко деклароване бажання уряду проводити реформи, активно брати в них участь. Ми також підтримуємо стрімке бажання уряду проводити реформи у тих галузях, які представляють інтерес для нашого фонду. Зокрема, у галузі народонаселення та розвитку, в галузі охорони здоров'я, особливо репродуктивного здоров'я. Ми дуже позитивно до цього ставимося, і готові надавати усю можливу підтримку уряду", - сказав Ехсан.


Реклама:

Головне сьогодні