Іноземні експерти оголосили "одеського Караваджо" копією

— 12 липня 2010, 13:12

За словами представниці дублінської галереї, вживати термін "підробка" було б невірно: копіюючи роботу майстра, художник тренував своє мистецтво, а не намагався когось обдурити, пише Лента.ру з посиланням на німецьке агентство DPA.

З ірландським мистецтвознавцем солідарний фахівець з Караваджо з Берліна Роберто Контіні: на його думку, вартість виявленої роботи - від 200 до 500 тисяч євро, ніяк не більше.

Раніше в ЗМІ з'являлися повідомлення, що картина коштує мільйони і навіть десятки мільйонів доларів.

"Це гарна копія, але вона не зрівняється з геніальним оригіналом, що зберігається в Дубліні", - зазначив Контіні.

Відзначимо, що якщо картина дійсно є копією, то вона була зроблена більше 200 років тому, так як з кінця XVIII століття оригінал, який нині знаходиться в Ірландії, вважався втраченим. Його знайшли лише в 1990-му році.

ВІДЕО ДНЯ

Одеський "Христос" довгий час вважався копією дублінського, проте в 1950-х роках мистецтвознавець Ксенія Малицька встановила, що картина також належить пензлю Караваджо. Більш того, датою створення одеського полотна в ЗМІ називався 1598 (ірландський Караваджо датується 1602 роком).

На початку липня директор одеського Музею західного і східного мистецтва Володимир Островський заявив, що картина - "авторське повторення пензля Караваджо", передає "Погляд з Одеси".

[L]Він зазначив, що картину возили на великі виставки в Німеччину, Італію та Іспанію. Перед цим з нею працювали провідні реставратори України, проведена ними чистка була схвалена музейної комісією.

"Тоді ця "качка" або брудні чутки про те, що це нібито копія, затихли", - сказав Островський.

Нагадаємо, картину викрали в 2008-му році, а знайшли наприкінці червня 2010-го року. Німецька поліція затримала трьох українців та одного росіянина, коли ті намагалися продати полотно.

На території України по тій самій справі затримали 20 осіб, яких підозрюють в посібництві банді викрадачів витворів мистецтва. Злодії серйозно пошкодили картину, невдало склавши її, полотну потрібно реставрація.

Реклама:

Головне сьогодні