Тернопіль знову перетворився на смітник

Не дивлячись на небезпеку хвороб, ще жоден ЖЕК не уклав договір про дезінфекцію. "Ми - тільки виконавці. Нам потрібні офіційні звернення та договори, щоб розпочати роботу", - заявив директор комунального підприємства "Профдезінфекція" Петро Лісобей.

"Щоб продезінфікувати усі контейнери і сміттєпроводи у місті, потрібно мінімум три дні. Сміття треба обробляти хоча би раз на тиждень. А взагалі найкраща дезінфекція - це вивіз, звичайно", - додав він.

Міський голова Тернополя Роман Заставний пообіцяв, що сміття із міста буде вивезено у суботу.

Дірява пам'ять

Проблема зі сміттям для Тернополя не нова. Минулого року з міста також більше тижня не вивозились відходи, через що людям просто не було чим дихати.

ВІДЕО ДНЯ

Справа у тому, що сміття з Тернополя вивозять на Малашівське сміттєзвалище, яке офіційно було закрито ще 1997 року. У квітні 2009 року жителі прилеглих сіл перекрили під'їзд до сміттєзвалища. Люди скаржилися на хвороби та сморід.

Свої дії жителі прилеглих сіл повторювали протягом літа і осені. Так, у серпні 2009 року в Тернополі склалася просто катастрофічна ситуація зі сміттям. У деяких дворах купи непотребу лежали довкола баків у радіусі 5 м. Санепідеміологи застерігали про загрозу чуми та холери.

Так виглядав Тернопіль рік тому. Фото з teren.uaforums.net
Сміття з Тернополя почали вивозити у Хмельницьку, Львівську, Рівненську та Івано-Франківську області, оскільки усі угоди щодо вивозу сміття на місцеві звалища було розірвано.

27 березня 2010 року сміття з Тернополя знову почали вивозити на Малашівське сміттєзвалище - не без допомоги правоохоронців. Але громада Малашівців погодилася на таке вивезення сміття лише до 1 липня.

Разом з тим тривають роботи з будівництва сміттєзвалища поблизу Миролюбівки, куди планувалося возити сміття замість Малашівського. За словами мера Тернополя Романа Заставного, на завершення будівництва потрібно ще 2 місяці.

Цікаво, що минулої осені спалах грипу в Україні розпочався саме з Тернополя. Тоді висловлювалися думки, що до цього має відношення проблема зі сміттям. Втім пізніше такі зв'язки і спростовувалися.

За матеріалами Gazeta.ua та УНІАН

Реклама:

Головне сьогодні