Літак на сонячних батареях встановив рекорд з тривалості польоту

6
19 липня 2010

Літак важить 50 кг і потребує 5 людей, щоб його запустити у повітря, але ось уже 7 діб як він кружляє у повітрі, що свідчить про створення прототипу "вічного літака", повідомляє Бі-Бі-Сі.

"Зефір" вилетів з авіабази Юма в штаті Арізона о 6:40 за місцевим часом минулої п'ятниці і до суботи знаходився у повітрі.

Це означає, що тепер політ літака триває вже в чотири рази довше, ніж офіційний рекорд, визнаний досі Всесвітньою федерацією повітряного спорту.

Літак було розроблено оборонною та дослідницькою британською компанією QinetiQ.

Керівник проекту літака, Джон Солтмарш сказав, що "Зефір" приземлиться після двох тижнів: "Зефір" в принципі є першим "вічним" літаком".

Властивість літака підживлюватися від сонця вдень і кружляти без зупинки вночі - може мати широкий спектр застосування в майбутньому.

Військові можуть використовувати такі літаки в якості розвідувальних і комунікаційних платформ. Цивільні та наукові програми можуть оснащувати їх для виконання функцій спостереження за Землею.

На відміну від інших літальних апаратів, перевага "Зефіра" полягає у спроможності безперервного польоту над однією місцевістю.

В останній версії "Зефір" має розмах крил 22,5 метри та має новий дизайн, який значно поліпшив авіаційні якості.

Досі офіційний світовий рекорд з тривалості польоту становив 30 годин і 24 хвилини, який встановив літак США Global Hawk.