Найщасливіші країни у світі від Forbes

Мешканці Нідерландів мали б сумувати через програш на World Cup - втім, навряд чи вони втратять надовго свій гумор, адже їхню країну за результатами останнього опитування визнано однією з найщасливіших у світі.

І навпаки, сповнена гордості та ейфорії Іспанія у рейтингу щастя "пасе задніх", посівши лише 17-те місце серед європейських країн, пише Forbes.

Вочевидь, хороші часи радше визначаються розміром гаманця, аніж кількістю почесних трофеїв на полиці. Адже найщасливіші країни світу - Данія, Фінляндія, Норвегія, Швеція та Нідерланди - мають досить високий рівень добробуту.

Данія - найщасливіша країна в Європі. Фото з primetour.ua

"Скандинавським країнам ведеться насправді добре", - каже представник компанії Gallup, що проводила дослідження, Джим Гартер.

Під час дослідження респондентів спершу просили визначити ступінь загальної вдоволеності власним життям. Далі ж ставили запитання про "щоденні відчуття", про те, який настрій мала людина напередодні - чи почувалася вона відпочилою, чи не відчувала неповаги до себе або якогось болю.

Фінляндія - друга серед найщасливіших європейських країн. Фото camween.com

Прослідкувавши чітку асоціацію між рівнем прибутку та вдоволеністю своїм життям, дослідники підтвердили те, що всі підозрювали й раніше - щастя справді можна купити - принаймні, якийсь його різновид.

"Гроші - це предмет бажання більшості людей, що переслідує їх більшу частину часу, коли вони не сплять", - зазначають дослідники.

У трійці найщасливіших у Європі Норвегія. Фото з altergroup.com

"Було б дивним, якби успіх у цій гонитві (за грішми) не мав жодного впливу, коли людей просили оцінити їхні життя", - кажуть вони.

Наприклад, у Данії, найщасливішій країні в світі, ВВП на душу населення у 2009-му році становив 36 тисяч доларів.

Коста-Ріка - найщасливіша країна на Американському континенті. Друга - Канада, третя - Панама. Фото з ri.net

Втім, попри те, що вплив добробуту на відчуття щастя сумнівів не викликає, йдеться лише про певний вид доброго самовідчуття - щось на кшталт оцінки власної успішності у сьогоденні та майбутньому.

Щоденне ж відчуття щастя пов'язане з тим, наскільки вдоволені психологічні та соціальні потреби конкретної людини - а цього навряд чи комусь вдасться досягти за допомогою лише доброї зарплатні.

Найщасливіша країна в Африці - Малаві. Друга - Лівія, третя - Ботсвана. Фото з theworldrace.org

Недарма шостою у списку найщасливіших країн та найщасливішою в обох Америках виявилася Коста-Ріка, яка залишила позаду багатші за неї країни, як то Сполучені Штати та Канаду.

"Коста-Ріка оцінюється доволі високо за своїми соціальними та психологічними показниками", - каже Гартер.

Нова Зеландія - найщасливіша серед азійських країн. За нею йдуть Ізраїль та Австралія. Фото з wallpapers-diq.net

Що ж до країн Європи, то на другому місці за рівнем щастя, опісля Данії, опинилася Фінляндія, а на третьому - Норвегія.

Найщасливішою країною Азії виявилася Нова Зеландія, а найжиттєрадіснішими африканцями - мешканці Малаві.

Реклама:

Головне сьогодні