В Україні шукають добровольців для роботи в Антарктиді

"Бажаючих менше не стає, адже там і зарплата близько тисячі доларів на місяць. Нову експедицію в Антарктиду відправимо в березні, поки що приймаємо заявки", - розповів прес-секретар Національного антарктичного центру Володимир Бочкарьов.

Вимоги до кандидатів

Щоб стати полярником, треба п'ять років працювати за спеціальністю (наприклад, електриком, біологом або метеорологом), треба знати англійську або іспанську (спілкуватися з колегами з інших експедицій), вміти користуватися комп'ютером і, звичайно, бути здоровим.

Бажаний вік майбутніх полярників - 25-45 років. Тобто люди "у розквіті сил", як зауважується на сайті антарктичного центру.

Також організатори шукають дизеліста-електрика, системного механіка-електрика, системного адміністратора зі знанням англійської мови, лікаря (хірурга, травматолога, анестезіолога) та кухаря.

ВІДЕО ДНЯ

Свої заявки необхідно надсилати на скриньку центру до 30 вересня 2010 року.

Полярні побут і радощі

"Раніше у групі було 14 осіб, тепер через мале фінансування відправимо лише десятьох (одна експедиція обходиться в 1 мільйон доларів на рік). Але навіть цих десятьох полярників до місця призначення перевозять у борг", - розповідає Бочкарьов.

До речі у березні цього року на Південний полюс вже вирушила найменша експедиція - у складі 10 осіб.

Робота у полярників переважно дослідницька - вивчають флору, фауну. "Але і фізично працюємо теж - сніг розчищаємо", - каже старожил експедицій, дизеліст та електрик з Черкас Микола Старинець, що вже зимував шість разів і хоче поїхати всьоме.

Що стосується побуту, то тут все дуже суворо і просто. Провізію доставляють спеціальні судна раз на чотири місяці. Це м'ясо, крупи, консерви, зрідка сало - його дуже складно перевезти через американський кордон, оскільки до США заборонено ввозити продукти з Європи.

"Якщо собака на кордоні не почує сало, дуже радіємо", - каже полярник. Алкоголь їм категорично заборонено, лише на Новий рік дозволяється келих шампанського.

Головна розвага - перегляд кіно і футболу. У свої комп'ютери полярники "закачують", за словами Старинця, кілька десятків фільмів - переважно комедії. А от еротичні фільми заборонені.

За рік зимівлі полярники встигають зіграти 60-90 матчів у футбол. "Єдине, чим погані такі матчі, що там сніг занадто жорсткий, - якщо падаєш, то можеш поранити коліна", - розповіли полярники.

Забави з пінгвінами

Полярники розповідають, що дуже люблять спостерігати за пінгвінами. "Їх біля нашої станції живе близько 100-150. А все тому, що англійці приїхали із собаками, а пінгвіни їх бояться", - розповідає полярник Станіслав Недогибченко.

У зграї є і такий пінгвін, що любить гратися ложкою на блюдечку. "Ставимо тарілку з ложкою, він підходить, підкидає ложку, потім шукає її, кладе в тарілку і так кілька разів", - каже полярник Микола Старинець.

Трошки з історії

Станція "Академік Вернадський" була заснована в 1996 році на базі станції "Фарадей", яку Україні передала Британська Антарктична служба. Так сталося через те, що в 1992 році Росія оголосила себе правонаступницею СРСР, а тому забрала собі всі радянські антарктичні станції, відмовивши Україні в передачі хоча б однієї з них.

Наукова база була заснована на Аргентинських островах поблизу Антарктичного півострова ще в 1934-1937 роках. А в 1953-1954 роках її перенесли на мис Марина острова Галіндез.

Зараз на Південному полюсі зима, а літо - коли у нас зима.

За матеріалами "Сегодня"

Реклама:

Головне сьогодні