Дані 100 мільйонів користувачів Facebook з'явилися в інтернеті

7
29 липня 2010

Рон Боулз, який зібрав і опублікував ці відомості, одержав інформацію про користувачів Facebook, яку вони самі ж залишили у відкритому доступі.

Список, що можна знайти в інтернеті, містить імена користувачів, їхні облікові записи та адреси у мережі, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Боулз стверджує, що опублікував цей список для того, щоб люди і компанії відповідально ставилися до інформації про своє приватне життя. Компанія Facebook, однак, стверджує, що вся ця інформація і так вільно доступна.

Реклама:

За словами представників компанії, люди, що користуються Facebook, самі вирішують, яку інформацію про самих себе вони хочуть зробити доступною, кому і коли.

"Особистих даних у цьому списку немає", - запевняють у Facebook.

Разом з тим, Саймон Девіс, представник контролюючої організації Privacy International, зазначив, що Facebook давно попереджали, що щось подібне незабаром станеться.

За його словами, Facebook мала бути готовою до такого нападу і вжити відповідних заходів.

Цього року багато користувачів Facebook скаржилися, що процес, за допомогою якого людина вирішує, яка конкретно інформація може бути загальнодоступною - занадто складний і заплутаний.

У відповідь на цю критику Facebook ввела простіші правила. Проте, кожен користувач як і раніше має особисто вказати, яка саме інформація про нього не повинна бути загальнодоступною.

Реклама:

Але, за словами Девіса, теперішня публікація даних про користувачів Facebook демонструє необхідність того, щоб вся інформація була від початку приватною.

Проте, він зауважує, що зараз і справді була опублікована лише загальнодоступна інформація, а не особисті телефони або адреси користувачів.

Як відомо, у липні кількість користувачів Facebook досягла 500 мільйонів.Реклама: