Експедиція зробила нові фото затонулого Титаніка

282
1 вересня 2010
Попередні фото з сайту expeditiontitanic.com, де також можна переглянути відео

Вченими були застосовані новітні технології обробки зображень та ехолокаційні прилади, яким під силу сягнути крізь столітні нашарування мулу й відшукати невидимі артефакти корабля.

Група науковців використала двох роботів, щоб зробити фото затонулого судна, що знаходиться на глибині 4 кілометрів. На знімках носової частини корабля видно поруччя та якорі, повідомляє The Daily Mail.

Експедиція вирушила з Ньюфаундленда на початку серпня й досягла того місця Атлантики, де у 1912-му році сумнозвісний корабель зіштовхнувся з айсбергом та потонув.

Реклама:

Перший рейс судна тоді завершився трагічною загибеллю більш ніж 1500 пасажирів та членів екіпажу.

Експедиція була організована об'єднаними зусиллями RMS Titanic Inc., що має ексклюзивні права на затонуле судно, й Океанографічного інституту Вудз Хол у Массачусетссі.

На заваді роботі дослідників наразі став ураган Даніель, й команда змушена була вирушити назад до Ньюфаундленда. Внаслідок цього роботи буде завершено із запізненням лише на кілька днів.

Науковці збираються опустити зонди на глибину 3-5 кілометрів, де на дні досі лишаються сотні тисяч розкиданих артефактів, хоча їх збирання не є метою експедиції.

Відколи міжнародній команді дослідників на чолі з океанографом Робертом Беллардом у 1985-му році вдалося відшукати рештки "Титаніка", дослідники фотографували його та збирали навкруги предмети на кшталт китайської порцеляни, взуття або ж деталей судна.

Під час зйомок однойменного фільму "Титанік" режисера Джеймса Кемерона команда також опускалася під воду, аби зняти ніс та корму судна, що відділилися під час катастрофи й тепер лежать на відстані приблизно у півкілометра одне від одного.

Реклама:

Остання експедиція до затонулого судна була організована RMS Titanic у 2004-му році.Реклама: