Що буде далі: Forbes заглядає на 10 років уперед

10
14 вересня 2010

Співробітники та автори видання Forbes зробили спробу спрогнозувати, до яких визначних подій людству слід готуватися у наступні 10 років. Бачення наступної декади накреслено на основі реальних фактів та прогнозів із домішкою наукової фантастики.

Футуризм любить сміливців: зазирніть більше ніж на 30 років уперед, як Джордж Оруелл у 1984-ий або Артур Кларк у 2001-ий, й критики пробачать вам неточності.

Видання ж наважилось на експеримент із більш жорсткими правилами: передбачили майбутнє, яке вже не за горами.

Реклама:

Як сказав свого часу видавник Малькольм Форбз: "Бути правим у половині випадків краще, ніж бути наполовину правим увесь час".

Політика

У 2011-му році йде з життя 70-річний лідер Північної Кореї Кім Чен Ір. Державу очолює його син, 29-річний Кім Чен Ун, зацікавлений у співпраці зі США.

Владу в Сомалі у 2012-му році захоплює ісламістське угруповання Аль Шабаб. Його представники насаджують закони шаріату й беруть під свій контроль "піратські операції" в Аденський затоці.

У 2014-му році Китай спричиняє "ракетну кризу у Хартумі" - розміщує на території Судану свої балістичні ракети далекої дії.

У 2016-му році американського президента уперше обирають через інтернет. 7% голосів віддано в онлайні, що стає приводом для численних звинувачень у фальсифікації результатів. Того ж року Нью-Йорк обирає до сенату вагітну доньку американського екс-президента Челсі Клінтон.

Реклама:

Останні американські військові підрозділи залишають Афганістан у 2018-му році. Офіційно завершено найдовшу в історії США сухопутну війну. Про свою перемогу оголошують одразу і Талібан, і Сполучені Штати.

У 2020-му році військові сили ООН спрямовуються до Шрі Ланки задля врегулювання конфлікту, що спалахнув на релігійному ґрунті.

Технології

У 2011-му російським науковцям вдається викрити гігантську мережу американо-ізраїльських кібершпигунів.

Того ж року надходить у продаж літаючий автомобіль Terrafugia Transition. Ціна його складає 200 тисяч доларів.

У 2012-му Департамент юстиції США розглядає питання щодо монополії Apple на ринку планшетних комп'ютерів.

Американські вояки в Афганістані у 2014-му році одержують десятки тисяч екзоскелетів компанії Lockheed Martin, що збільшують силу і витривалість.

У 2016-му році в Америці відкривається перша компанія з віртуального працевлаштування. За мінімальну платню робітники працюють охоронцями та шукачами золота в онлайн-іграх.

У 2018-му найшвидший у світі потяг - Транс-Євразійський експрес пробуває з Пекіна до Парижа, розвиваючи швидкість у 483 кілометри на годину.

Стів Джобз у 2019-му році покидає компанію Apple та відписує у своєму заповіті 50 мільярдів на користь фонду Білла Гейтса.

У 2020-му перший приватний космічний корабель доставляє шістьох чоловіків та двох жінок на Місяць. За квиток Virgin Galactic бере 200 мільйонів доларів.

Медицина

У 2012-му році в Мехіко спалахує епідемія дитячого супертуберкульозу. Хвороба є стійкою до ліків. Згодом вона поширюється на Техас, Гватемалу та Бразилію. Кордон США та Мексики зачинено.

Послугу страхування послідовності ДНК у 2013-му році починає пропонувати Асоціація Blue Cross/Blue.

Фармацевтичний гігант Pfizer у 2014-му році розколюється на п'ять невеликих компаній.

У 2015-му році надходять у продаж перші ліки від аутизму. Препарат призначається пацієнтам із "крихкою Х-хромосомою".

Чоловіки стають непотрібними у 2016-му році, після того як двоє австралійських жінок одержують дитину завдяки штучній спермі, виготовленій на основі стовбурових клітин однієї з матерів.

У 2018-му році, уперше за століття, науковці реєструють скорочення тривалості життя американців. Лікарі пояснюють це 55% рівнем ожиріння серед населення.

Завдяки застосуванню автономного робота, що видаляє пухлини, рівень виліковності онкозахворювань у 2020-му році в деяких випадках підвищується на 20%.

Суспільство та навколишнє середовище

У 2011-му генсек ООН прибуває до Каїру, аби привітати 7-мільярдне новонароджене дитя планети на ім'я Маліка Хуссейн. Також він проголошує початок Декади гендерної рівності.

У 400-метровому Олімпійському забігу 2012-го року в Лондоні вперше бере участь спортсмен без обох ніг. На штучних кінцівках з вуглецевого волокна він приходить до фінішу четвертим.

До 2013-го року у всьому світі винищено блакитного тунця. Конгломерат Mitsubishi розпродає заморожені запаси удесятеро дорожче від попередньої ціни.

У 2015-му році Бангладеш просить позику у 8 мільярдів у Світового банку через забруднення прісних вод внаслідок підвищення рівня моря.

М'ясо, вирощене у лабораторіях, продається у 2017-му році під торговою маркою Murderless Meat по 20 доларів за кілограм.

Через гостру нестачу жінок, у 2020-му році Китай змушений легалізувати одностатеві шлюби. Розпочато пропаганду гомосексуалізму, вводяться фінансові заохочення.

Економіка та фінанси

У 2011-му році творця найбільшої фінансової піраміди в історії США Берні Медоффа знайдено повішеним у власній камері.

У 2013-му через комп'ютерний збій індекс Доу Джонса за лічені хвилини впаде на 4 тисячі пунктів. Конгрес США накладає заборону на "високошвидкісну" торгівлю.

Список багатіїв Forbes 2014-го року очолює Індієць Мукеш Амбані зі статком у 62 мільярди доларів.

У 2017-му фонд Гарвардського університету зростає до 50 мільярдів доларів. Аби привабити найкращих студентів з Китаю, заклад запроваджує безкоштовне навчання.

У 2018-му році рівень безробіття у США врешті знижується на 7%.

Рівень продажів мережі магазинів Wall-mart у 2020-му році сягає 1 трильйона. На компанію працюють 5 мільйонів осіб по всьому світі.

Енергетична галузь

Ізраїль у 2012-му році здійснює рейд проти ядерної зброї Ірану. Внаслідок цього ціни на нафту стрімко злітають вгору.

У 2015-му році стрімко збільшуються обсяги видобутку та використання сонячної енергії. Компанія First Solar виробляє тонкоплівкові модулі, здатні продукувати енергію по 3 долари за ват. Проект зі створення мережі сонячних батарей на території Південної Африки вартістю у 500 мільярдів доларів розпочинає німецько-алжирський консорціум Desertec.

У 2016-му входить в експлуатацію американський атомний реактор, розміщений на території Грузії. Галузь святкує "ядерний ренесанс".

Етанол, виробленого на основі різновиду проса, у 2017-му році стає дешевшим за бензин.

У 2019-му році Франція розпочинає масштабні експерименти з ядерного синтезу. В подальшому очікується поява нової, безкінечно чистої енергії.

Китай у 2020-му році зводить гігантську дамбу гідроелектростанції на річці Брахмапутра у Тибеті.Реклама: