Forbes: найзаможніші американці 2010-го року

Першу десятку очолив, як і попередні 17 років, творець комп'ютерного гіганту Microsoft Білл Гейтс. Його статки, підраховані на момент серпня 2010-го року, становлять 54 мільярди доларів.

Пожертви Гейтса на благодійні цілі оцінюються нині у 28 мільярдів доларів. Він не є найбагатшою людиною в світі, адже він ще й найщедріша людина планети, зазначає Forbes.

Білл Гейтс

Благодійний фонд Bill & Melinda Gates виділяє чималі кошти на боротьбу зі СНІДом, малярією, туберкульозом та поліомієлітом. Окрім того, фонд надає допомогу фермерам Азії та Африки.

Другу сходинку посідає інвестор Воррен Баффет зі статком у 45 мільярдів доларів, якого ще називають "Оракулом з Омахи".

До 12 років він встиг прочитати усі книжки про інвестування акцій, які тільки знайшлися в Публічній бібліотеці Омахи.

Воррен Баффет

У 1965-му році Баффет придбав текстильну компанію Berkshire Hathaway та перетворив її на потужний холдинг, а в 2009-му став власником залізничного гіганта Burlington Northern Santa Fe.

99% своїх статків 79-річний інвестор планує заповісти своїм трьом дітям та фонду Bill & Melinda Gates Foundation за умови, що гроші буде витрачено за 10 років.

Третю сходинку посів очільник корпорації Oracle, 66-річний Ларрі Еллісон, який володіє нині 27 мільярдами доларів.

Ларрі Еллісон

Затятий яхтсмен, Еллісон витратив десять років та більше 100 мільйонів доларів, аби стати переможцем гонки за Кубок Америки, що йому врешті вдалося у лютому.

95% своїх статків бізнесмен планує віддати на благодійність.

Четверте місце має 55-річна Крісті Волтон, вдова спадкоємця імперії магазинів Wal-Mart. Її чоловік Джон Волтон, син засновника найбільшої в світі роздрібної мережі, загинув у авіакатастрофі в 2005-му році.

Крісті Волтон

Щоденні продажі мережі Wal-Mart становлять 405 мільярдів доларів. На сьогодні на компанію в усьому світі працює більше 2 мільйонів осіб.

Крісті Волтон, чиї статки оцінюють у 24 мільярди доларів, є відомим філантропом, покровителькою музеїв, галузі освіти та органічного садівництва.

П'яту та шосту позиції займають власники корпорації Koch Industries, брати Чарльз та Девід Кох із капіталом у 21,5 мільярдів доларів у кожного.

Чарльз та Девід Кох

Сьома сходинка належить синові засновника Wal-Mart Джиму Волтону, який нині керує родинним банком Arverst.

Джим Волтон

Його статки оцінюють у 20,1 мільярдів доларів.

Його молодша сестра Еліс Волтон посідає восьму сходинку, маючи 29 мільярдів доларів.

Еліс Волтон

60-річна спадкоємиця Wal-Mart є засновницею музею американського мистецтва Crystal Bridges.

Старший син засновника Wal-Mart Семюель Робсон Волтон займає дев'яту сходинку. З 1992-го року він є головою ради директорів родинної корпорації. Нині його статки оцінюють у 19,7 мільярдів.

Семюель Робсон Волтон

Завершує першу десятку нинішній мер Нью-Йорка, нащадок іммігрантів з Росії Майкл Блумберг.

Його вважають найбагатшим політиком США - статки мера оцінюються у 18 мільярдів.

Майкл Блумберг

Серед відомих висловів 68-річного політика: "Я - за вибір. Я - за права геїв. Я - за імміграцію, я - за контроль зброї. Я вірю в Дарвіна", а також: "Найкраща помста - це жити добре".

На одинадцятому місці серед найбагатших американців опинився винахідник пошукової системи Google, 37-річний Сергій Брін, який поїхав з Росії у віці 6 років. Всесвітньо відомий фінансист та філантроп Джордж Сорос посів цього року чотирнадцяту сходинку.

Вісімнадцяте місце має Джефф Безос, засновник Amazon, найбільшої в світі компанії з роздрібної торгівлі через інтернет.

До Топ-100 також потрапили: власник компанії Nike Філ Найт, 26-річний творець соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг, власник однойменної модної імперії Ральф Лорен, Леонард Лаудер, що успадкував компанію Estée Lauder від своєї матері та режисер фантастичної саги "Зоряні війни" Джордж Лукас.

За матеріалами Forbes. Фото з сайтів crenk.com, asphaltandrubber.com, ibabuzz.com, thesocialdiary.com, jeffwinbush.com, hormigamillonaria.com, АР,

Реклама:

Головне сьогодні