Кожному десятому німцеві знадобився фюрер

— 14 жовтня 2010, 12:08

Такий висновок міститься в соціальному дослідженні Фонду Фрідріха Еберта (Friedrich-Ebert-Stiftung), підсумки якого були опубліковані в The Local.

Опитування було покликаний виявити глибину крайньо-правих і націоналістичних настроїв в німецькому суспільстві. У дослідженні взяли участь 2400 німецьких громадян у віці від 14 до 90 років.

10% опитаних заявили, що заради блага Німеччині до влади повинен прийти фюрер, здатний управляти країною "твердою рукою". Прихильники повернення фюрера відзначили, що диктатура - найкращий варіант державного устрою для Німеччини, пише Лента.ру.

Чверть респондентів зауважили, що Німеччині потрібна "сильна партія", яка відстоювала б інтереси німецького суспільства.

Ще більше опитаних німців критично відгукнулися про трудових мігрантів, що приїжджають до Німеччини у пошуках кращого життя. 31,7% респондентів відзначили, що в умовах обмеженого ринку праці "іноземців треба висилати додому". А 35,6% учасників опитування висловили побоювання, що Німеччина в перспективі ризикує виявитися переповненою іммігрантами.

Окремої критики респондентів опитування зазнали представники мусульманської громади Німеччини. На думку більшості (58%), релігійну свободу послідовників ісламу у Німеччині необхідно обмежити. При цьому в регіонах колишньої НДР відсоток опитаних, які дотримуються цієї точки зору, виявився ще вищий - 75,7.

Автори дослідження - Олівер Декер і Ельмар Брелер - відзначили, що отримані результати мають послужити тривожним сигналом для німецької влади. На тлі важкої економічної ситуації політики, пропагують націоналістичні ідеї, можуть скористатися настроями, які захопили суспільство і посилити свій вплив в політичному житті Німеччини.

Реклама:

Головне сьогодні