Комісія моралі визнала серію South Park порнографією

— 4 листопада 2010, 13:13

Відповідне рішення щодо серії, що вийшла на каналі MTV Україна ще 25 травня 2010 року з 22.00 до 24.00, члени комісії прийняли на засіданні 3 листопада.

Нацкомісію стурбував епізод, в якому йдеться про одностатеві стосунки і де один з персонажів, Ерік Картман, розігрує свого однокласника Баттерса, імітуючи оральний секс з ним.

Цю серію моральна комісія хотіла визнати дитячою порнографією ще в серпні, але їй знадобився час на вивчення прокатного посвідчення.

"Визнання будь-якої продукції порнографією включає в роботу статтю 301 Кримінального кодексу в Україні (передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з частковою конфіскацією майна", - наголосив голова НЕК Василь Костицький.

За його словами, відповідно до опитування учнів загальноосвітніх шкіл, проведеного на замовлення НЕК, мультфільм South Park дивились понад 70% підлітків та 53,6% дітей молодшого шкільного віку.

ВІДЕО ДНЯ

Мультфільм посідає другу сходинку в "рейтинговому списку" анімаційних фільмів, що найбільше полюбляють дивитись діти - "51,2% підлітків дивляться цей мультфільм по телебаченню, на другому місці йде інтернет".

Костицький повідомив про лист від виконувача обов'язків директора MTV Україна Андрія Уреньова, де йдеться про те, що серіал транслюється для дорослої аудиторії, канал "поставився з повагою до стурбованості НЕК цим епізодом і заради конструктивної співпраці" зняв з ефіру суперечливий епізод, а час виходу серіалу переніс з 22.00 на 23.00.

"Канал усунув допущені порушення. Але зараз стоїть питання щодо того, як оцінювати те, що відбулося. Бо усунення порушення є обов'язком і не звільняє від відповідальності", - зауважив голова НЕК.

Крім визнання окремої серії мультфільму порнографією комісія вирішила звернутись до Міністерства культури щодо скасування державної реєстрації та визнання недійсним державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування South Park.

За матеріалами "Телекритики"

Реклама:

Головне сьогодні