Світ і продовольство: ООН радить готуватись до складних часів

— 18 листопада 2010, 11:11

Невтішний прогноз міститься у новому звіті продовольчої та сільськогосподарської організації ООН щодо ситуації з продовольством у світі.

Очікується, що витрати найбідніших країн планети на імпорт продовольства цього року зростуть на 11 %. Для бідних країн з дефіцитом продовольства цей показник сягне 20 %.

У звіті ООН зазначається, що світові витрати на імпорт продовольства цього року перевищать трильйон доларів і, ймовірно, незабаром сягнуть ще більш високого рівня.

В умовах тривалого тиску на світові продовольчі ціни, звіт продовольчої і сільськогосподарської організації ООН закликає міжнародну громадськість пильно стежити за можливими порушеннями поставок в 2011 році і бути готовими до них.

Крім того, продовольча і сільськогосподарська організація ООН переглянула свій прогноз світового виробництва зернових.

ВІДЕО ДНЯ

Згідно з новими оцінками, його обсяг знизиться на 2 %, хоча раніше прогнозувалося зростання на 1,2 %. Нові цифри фахівці пояснюють зниженням урожаю у зв'язку з несприятливою погодою.

Агентство ООН також прогнозує різке скорочення запасів зернових і закликає до збільшення їх виробництва для забезпечення існуючих потреб.

У своєму звіті агентство наголошує, що зростуть тільки запаси рису, тому необхідно почати вирощувати більше пшениці, кукурудзи та сої.

У звіті відзначається, що понад 80 країн світу визнані бідними і мають дефіцит продовольства.

За матеріалами Радіо "Свобода"

Реклама:

Головне сьогодні