В Україні зростає народжуваність - експерти

— 23 листопада 2010, 13:09

Протягом третього кварталу 2010 року народжуваність в Україні, у порівнянні з першими двома кварталами року, зросла у всіх регіонах, окрім Харківської та Дніпропетровської областей.

Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на дані органів реєстрації актів цивільного стану громадян міністерства юстиції.

За словами міністра, після спаду народжуваності, зафіксованого в Україні в першому кварталі 2010-го року, зростання кількості народжень почало фіксуватися з другого кварталу поточного року.

У третьому кварталі у різних регіонах кількість реєстрацій народжень збільшилася ще більше. Так, протягом серпня-жовтня у різних регіонах було зареєстровано на 2 - 23% народжень більше ніж за травень-липень.

Зокрема, на 2% народжень більше зареєстровано в Івано-Франківській області, на 3,5% - у Львівській області, на 5% - у Вінницькій, Волинській та Луганській областях, на 6% - в Житомирській області, на 7,5% - у Хмельницькій області, на 9% - у Тернопільській та Чернігівській областях.

ВІДЕО ДНЯ

На 11% зросла народжуваність у Рівненській області та Києві, на 12% - у Закарпатській та Черкаській областях, на 14% - у Кіровоградській, Миколаївській та Херсонській областях, на 15% - в Одеській та Чернівецькій областях, на 16% - у Запорізькій, Київській, Сумській областях та Севастополі, на 17% - у Донецькій області, на 19% - У Криму, на 23% - у Полтавській області.

Міністр юстиції звернув увагу також на те, що протягом третього кварталу продовжилася позитивна тенденція щодо збільшення кількості зареєстрованих народжень відносно кількості зареєстрованих смертей.

Так, протягом третього кварталу поточного року кількість реєстрацій народжень перевищила кількість реєстрацій смерті у шести регіонах - Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Чернівецькій областях та у Києві.

Для порівняння, протягом першого кварталу 2010 року народжуваність перевищувала смертність лише в Закарпатській області та Києві. У другому кварталі кількість реєстрації народжень перевищила кількість реєстрацій смерті у чотирьох регіонах - Волинському, Закарпатському, Рівненському та Києві.

Загалом, протягом третього кварталу поточного року смертність в Україні все ще перевищувала народжуваність на 30%. Проте таке співвідношення покращилося на користь народжень у порівнянні з другим кварталом року - на 5%, у порівнянні з першим кварталом поточного року - майже на 15%.

Реклама:

Головне сьогодні