Захищений секс стає для української молоді нормою

— 25 листопада 2010, 12:58

Згідно зі звітом UNAIDS, тест на ВІЛ/СНІД в Україні проходять лише 11% чоловіків і 20% жінок, пише Німецька хвиля.

Дедалі важливішим стає використання презервативів, особливо для тих, хто не має постійного сексуального партнера. Адже, як неодноразово наголошували фахівці, вірус імунодефіциту останніми роками дедалі сильніше поширюється за межами груп ризику, таких як наркозалежні або гомосексуалісти.

За даними дослідження UNAIDS, більше ніж одного сексуального партнера на рік в Україні мають 23% чоловіків і 7% жінок. При чому, "найбільш активні" чоловіки у віці від 20 до 24 років - майже кожен другий має більше одного партнера на рік (41%).

[L]Тим не менше, про "безпечний" секс дбають лише 60% чоловіків і приблизно така ж кількість жінок. Найбільш свідомі - молоді люди віком від 15 до 19 років. Серед них використання презервативів стає нормою (84%). Натомість серед чоловіків віком від 25 до 49 років презервативами користується лише половина.

Про необхідність роз'яснювальної роботи серед молоді говорить і Мартін Каде, представник Німецько-української партнерської ініціативи з питань профілактики ВІЛ/СНІД. Однак для того, аби якнайшвидше скоротити кількість нових інфекцій, потрібно працювати насамперед із групами ризику.

ВІДЕО ДНЯ

За словами експерта, найбільшим джерелом небезпеки ВІЛ-інфекції залишаються ін'єкційні наркотики.

"Існує в принципі одна дорога - боротьба проти вірусу в групах підвищеного ризику. Те, що актуально для України - це широке поширення ін'єкційних наркотиків. Щойно ми прийдемо до скорочення кількості споживачів наркотиків, то можна буде говорити про покращення ситуації з ВІЛ/СНІДу в Україні", - переконаний Мартін Каде.

Реклама:

Головне сьогодні