Від пасивного паління помирає 600 тисяч людей, третина - діти

21
26 листопада 2010

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, третина тих, хто помирає від пасивного куріння - діти, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Дослідження, яке проводилося в 192 країнах, виявило, що особливо небезпечним пасивне куріння є для дітей. Вони ризикують захворіти на астму, запалення легенів та можуть стати жертвами синдрому раптової дитячої смерті.

Пасивне куріння, тобто вдихання повітря, забрудненого тютюновим димом від активних курців, спричиняє хвороби серця, дихальних шляхів та рак легенів.

"Це допомагає нам зрозуміти справжній вплив тютюну", - каже Армандо Перуґа з програми боротьби з тютюнопалінням "Ініціатива без тютюну" при ВООЗ, яка провела дослідження.

ВООЗ особливо стурбована тим, що внаслідок хвороб дихальних шляхів гине 165 тисяч дітей, переважно у Південно-Східній Азії та Африці. Ця група найбільш вразлива до пасивного паління.

"Суміш інфекційних хвороб та пасивного паління є смертельним поєднанням", - каже Перуґа.

Окрім підвищеного ризику захворіти на хвороби дихальних шляхів, легені у дітей, які змушені вдихати дим курців, розвиваються повільніше.

За даними дослідників, 2004 року 40% дітей, 33% чоловіків, які не палять, та 35% жінок, які не палять, були змушені дихати тютюновим димом внаслідок пасивного паління.

У результаті впливу пасивного паління, за оцінками, 379 тисяч людей загинуло від хвороби серця, 165 тисяч - від хвороб дихальних шляхів, 36900 - від астми і 21400 - від раку легенів.

Згідно з дослідженням, найбільше людей, які потерпають від пасивного паління - у Європі та Азії, а найменше у Північній і Південній Америці, Африці та східному Середземномор'ї.

У результаті пасивного паління у світі помирає 281 тисяча жінок.