"Діамантовий бал": шик перетворився на пшик

Напередодні різдвяного посту в Києві вирішили провести подію для багатих, і головне, щедрих людей під гучною назвою "Діамантовий бал". Фабулою вечора мала стати благочинність. Цього разу гроші збирали на новий медичний апарат клітинної сепарації для Національної лікарні "Охматдит".

Широкий замах організаторів на проведення спорідненого з європейськими благодійними балами заходу перетворився на великий провал.

Так пафосно розрекламований "Діамантовий бал" зовсім не засліпив блиском розкоші і коштовного каміння. Чи то на настрій товстосумів так вплинули події на головному майдані країни, де й досі мітингують приватні підприємці, чи зовсім не хотілось витрачати гроші на доброчинність, але зала "діамантового балу" була на половину порожня.

Дрес-кодом вечора було заявлено black tie. Та незважаючи на те, що журналісти прийшли у вечірньому вбранні, організатори тримали представників ЗМІ на холодній та вогкій вулиці ще півгодини після офіційного початку балу. Людей не пускали не те що до зали, а просто у приміщення Національної філармонії, де все власне і відбувалось дійство.

Втім після дозволу заходити радісніше не стало. Нудьгуючі гості тинялись вестибюлем під акомпанемент роялю в пошуках розваг та камер, повні бажання посвітити обличчям і дати хоча б якісь інтерв'ю. Розряджала ситуацію ведуча вечора Світлана Вольнова, на диво охайно вдягнена.

ВІДЕО ДНЯ

Трохи порадувало те, що нарешті і великосвітська публіка в більшості своїй змогла витримати дрес-код, анонсований у запрошеннях. Хоча далеко не всі прикрасили себе діамантами. Помічені були гості у біжутерії.

Організатори спростували інформацію про начебто платні запрошення на бал (хоча в анонсах про подію ціна за запрошення на дві особи вказувалася від 300 до 500 євро). За словами організаторів, запрошення і справді розповсюджували не безкоштовно, але за ту суму, яку гостям не шкода було виділити на допомогу хворим на рак дітям.

Щодо точної цифри зібраних таким чином коштів організатори не змогли дати хоча б скільки-небудь змістовну відповідь. Адже вони начебто не рахували зібрані гроші, а одразу перераховували їх до лікарні. Але в таке дуже важко віриться.

Один з організаторів навіть зізнався в інтерв'ю, що сам особисто не перерахував ані копійки хворим дітям. Адже він займався облаштуванням балу, а це, на його думку, вартувало дорогого.

Серед анонсованого в програмі вечора мало бути частування гостей делікатесами та музичний супровід під класичну музику. Насправді ж, серед частунків були віскі з промо-акції та полуниця. М'яко кажучи, такий теплий прийом дещо збентежив звиклу до дармівщини публіку.

Екс-віагра Аня Сєдакова через подібні незручності навіть передчасно пішла з вечірки. Виявляється, красуня попросила на барі склянку води, за яку їй озвучили ціну у 45 гривень. Це настільки обурило співачку, що вона навіть не схотіла лишитися на благодійний аукціон, а одразу поквапилася покинути залу.

Тим не менше, встигнувши дати короткі обурливі коментарі з приводу того, що ще ніде - ні в Україні, ні в Росії, ні деінде за кордоном, їй не доводилося стикатися з подібним неподобством. Хоча сама Сєдакова потрапила на бал не за гроші, а за подарованим запрошенням.

Запросили на "благодійний бал" не лише самих багатіїв. Молода тусовщиця Антоніна Паперна вбралася для вечірнього виходу в коротку сукенку і чорні панчохи зі швом позаду.

Улюблениця таблоїдів Наталя Окунська прийшла на бал з новим мужчиною - вивела у "вищий світ" свого ще не звиклого до світських тусовок сина. Окунська між словом згадала про своє дворянське коріння, а також запевнила, що масивні коштовні діамантові прикраси у вухах та на шиї білявки не є її власністю, а позичені їй ювелірною крамницею, чию назву вона не озвучила.

Після тиняння вестибюлем всіх небайдужих до хворих дітей запросили до аукціонної зали. Закритий благодійний аукціон (як вказано у програмі вечора) перетворився на відкритий.

Млява поодинока публіка у залі дуже неохоче торгувалася за картини, намальовані онкохворими дітками. Стартовою ціною кожного лоту була лише одна тисяча гривень. Але ця цифра більше нагадувала собівартість цих картин, написаних маслом і оформлених у багети.

Загалом, за сім повноцінних художніх полотен вдалося вторгувати аж 94 тисячі гривень. Цієї суми замало для купівлі медичного апарату для лікарні "Охматдит", чия вартість складає близько півтора мільйона гривень. У понеділок організатори поспішили повідомити, що залишок суми мають намір зібрати в рамках наступних благочинних акцій.

Занепокоєння, що здалося насправді щирим, через кволий збір коштів виявляв скульптор Олег Пінчук. Він піднявся на сцену і простими зрозумілими словами щиро закликав своїх друзів та знайомих розлучатися з грошима не лише заради діамантових прикрас, але й на допомогу здоров'ю простих українських дітей.

Найдорожче вдалося продати картину з півником шестирічної дівчинки (44 тисячі гривень), та й то під шаленим тиском ведучої вечора. Більшість інших картин розпродали за невелику ціну у 5 тисяч гривень. Одну з картин придбала колега по цеху Влади Прокаєвої Наталя Надточей. Довелося піти додому з покупкою і самому Олегові Пінчуку, який, власне, і допомагав дітям писати полотна.

Після аукціону планувалось проведення концерту класичної музики, але того дійства мало хто дочекався. Тим паче, що віскі з полуницею вже закінчилися.

Вальсів на великосвітському за європейським взірцем "діамантовому балу" не було.

Усі фото Дмитра Ларіна

Реклама:

Головне сьогодні