Skype вибачився і пояснив причини збою в роботі

9
31 грудня 2010

Деталі, що пояснюють причини, за якими сервіс був недоступний мільйонам користувачів напередодні Різдва, з'явилися на веб-сайті компанії, повідомляє Бі-Бі-Сі.

В даний час Skype вивчає принцип побудови своєї мережі з тим, щоб виключити повторення збою в майбутньому.

Як написав у блозі директор з інформаційних технологій Skype Ларс Раббе, проблеми почалися 22 грудня, коли виявилися перевантаженими деякі з допоміжних серверів, які відповідають за обмін текстовими повідомленнями.

Реклама:

Це означало, що запити, які відправляються на сервери Windows, надходили з невеликою затримкою, а потім через помилки в програмі відбувся масовий збій.

Раббе пояснив подію тим, що близько половини всіх користувачів Skype використовували версію клієнта 5.0.0.152, яка містила, як з'ясувалося пізніше, програмну помилку.

Частина cерверів, які вийшли з ладу, були "супер-вузлами", які відповідають за авторизацію користувачів. У результаті довелося терміново організовувати нові "супер-вузли" для перерозподілу навантаження.

Проте, як тільки велика частина серверів вийшла з ладу, "завмерла" вся мережа.

Робота мережі Skype, в якій зареєстровано близько 500 мільйонів користувачів, була відновлена 24 грудня.

Зараз, за словами Раббе, компанія вивчає можливість автоматичного відновлення нових версій програмного забезпечення для всіх користувачів.

Реклама:

Ларс Раббе вибачився від імені компанії перед клієнтами: "Ми знаємо, що підвели вас, як у ваших очікуваннях, так і в спілкуванні з вами під час інциденту".

Skype запропонував користувачам компенсацію у формі ваучерів тим, хто користується передплаченими послугами, або тиждень безкоштовного зв'язку своїм постійним передплатникам.Реклама: