Мозок закоханих чоловіків та жінок діє однаково - вчені

— 31 грудня 2010, 12:52

У бестселері Джона Грея "Чоловіки з Марса, жінки - з Венери", який вийшов у 1992-му році, говорилося - у стосунках чоловіки та жінки думають та діють по-різному, так немовби вони з двох різних планет.

Нині ж науковці стверджують, мозок усіх закоханих функціонує однаково, байдуже, чи чоловік це, чи жінка, гетеросексуал чи гомосексуаліст.

Професори Університетського коледжу Лондона Семір Зекі та Джон Ромайя за допомогою МРТ дослідили активність людського мозку під час любовних переживань, пише The Telegraph із посиланням на журнал PLoS One.

24 добровольцям запропонували поглянути на фото свого об'єкта кохання, а також на зображення друзів тієї з статі, що й кохана людина. Учасників попросили дати оцінку своїм почуттям відносно романтичного партнера.

Результати в різних групах піддослідних виявилися схожими, дослідники відмітили активацію кортикальної та субкортикальної ділянок, особливо в зонах зі значною дофамінергичною активністю.

Дофаміненергична активність тісно пов'язана з діяльністю інших нейромедіаторів, зокрема, окситоцину та серотоніну, які, на думку вчених, мають великий вплив на емоційні стосунки та зв'язок між двома людьми.

На додачу, дослідження вчених довело - любов справді може бути сліпою. Значна частина кори головного мозку піддослідних "відключалася", коли вони дивилися на фото своїх коханих. Причому саме "вимкнені" зони мозку значною мірою відповідають за судження.

"Пристрасне романтичне кохання зазвичай викликається візуальною інформацією та являє собою всепоглинаючий та дезорієнтуючий стан", - говорить Зекі.

Попри складність такої емоції, як кохання, у ній задіяно порівняно небагато зон мозку, каже він.

Як зазначає професор Зекі, протягом дослідження вчені зверталися й до класичної літератури, творів про кохання, написаних Платоном, Шекспіром, Данте, Руні, Верленом та іншими авторами. Науковці звернули увагу на те, що в них описуються дуже схожі почуття - в контексті стосунків з представниками протилежної або тієї ж статі.

Реклама:

Головне сьогодні