В Україні "квітне" програмне піратство - експерти

— 2 лютого 2011, 12:07

Як показало всеукраїнське дослідження "Майкрософт України", понад третина продавців комп'ютерів у Львові пропонує клієнтам піратське програмне забезпечення, але найвищий показник піратства зафіксовано у Вінниці, Миколаєві та Одесі (відповідно 55-48%).

Про це у Львові заявив директор роботи з державними органами "Майкрософт Україна" Владислав Радиш, пише Німецька хвиля.

Вартість пропозиції нелегального продукту стрімко наближається до ціни ліцензованих програм, каже керівник департаменту із захисту прав інтелектуальної власності "Майкрософт" Юрій Омельченко.

Якщо говорити про Львів, який є на передових позиціях в країні за розвитком ІТ технологій, то тут спостерігається позитивна динаміка у захисті прав інтелектуальної власності, зазначають експерти, кількість точок продажу неліцензійного продукту відчутно зменшується - на 12%за рік.

Представники компанії заявляють, що приблизно із сотні комп'ютерів в Україні 85 мають піратське забезпечення, але ця статистика не враховує приватних користувачів, де показники ще вищі.

Попри такий стан речей, більшість перевірок, які здійснюють правоохоронні органи є безрезультатними, кажуть юристи.

"Неякісні перевірки - це масове явище. Доказом є статистика: з трьох сотень перевірок - лише кілька десятків порушених кримінальних справ, і два десятки обвинувальних вироків на рік", - каже юрист Владислав Шаповал.

Нині державні установи країни: адміністрації, податкова, правоохоронні органи й інші, використовують понад 70 відсотків нелегального програмного продукту "Майкрософт", заявив Владислав Радиш.

За його словами, держава обіцяє поступово виправляти це порушення під час заміни старого комп'ютерного обладнання на нове. А от найбільш відповідальним у питаннях захисту інтелектуальної власності є банківський сектор, зазначив Радиш.

Реклама:

Головне сьогодні