Астероїд пролетів повз Землю та сильно змінив орбіту

— 7 лютого 2011, 11:26

Астероїд 2011 CQ1, виявлений астрономами обсерваторії Catalina Sky Survey, пролетів повз нашу планету у п'ятницю о 19:39 за Гринвічем (21:39 за київським часом) на висоті в 5,48 тисячі кілометрів і сильно змінив свою орбіту.

Раніше вчені гадали, що астероїд пролетить на відстані 20 тисяч кілометрів від Землі.

Відзначимо, що радіус Землі становить близько 6,3 тисячі кілометрів.

Небесне тіло пролетіло на відстані близько 0,85 радіуса Землі над Тихим океаном, причому тяжіння планети зігнуло його траєкторію під кутом 60 градусів, пише ТСН з посиланням на РИА Новости.

У результаті астероїд перейшов з сімейства Аполлона (до нього належать об'єкти, чия орбіта переважно знаходиться за межами земної) в сімейство Атона (астероїди чиї орбіти знаходяться всередині орбіти Землі).

"Цей об'єкт, приблизно одного метра в діаметрі, на даний момент став самим близьким у нашому каталозі небесних тіл, що зближуються з землею", - повідомили науковці NASA.

Астрономи відзначають, що об'єкти такого розміру дуже важко виявити. У середньому кожні кілька тижнів один такий астероїд вторгається в земну атмосферу і повністю в ній згорає, утворюючи болід.

Нагадаємо, раніше російські астрономи прорахували, що тісне зближення астероїда Апофіс із Землею може відбутися 13 квітня 2036 року.

Реклама:

Головне сьогодні