У середу поруч із Землею пролетить астероїд

— 9 лютого 2011, 10:29

Слідом за об'єктом 2011 CQ1, який розминувся у п'ятницю з планетою на відстані лише 5,48 тисяч кілометрів, у середу повз Землю пролетить п'ятиметровий астероїд 2011 CA7.

Це небесне тіло, виявлене у понеділок, є астероїдом розміром від 2,3 до 5,1 метра. У середу о 17.30 за Грінвічем він пролетить поряд із Землею з відносною швидкістю 9,6 км/сек на відстані 93,6 тисяч кілометрів, передає УНІАН з посиланнмя на РИА Новости.

Неозброєним оком цей астероїд не можна буде побачити - його блиск досягне лише 17-ї зоряної величини, а без телескопа можна бачити тільки зірки яскравіші за шосту зоряну величину.

У п'ятницю астероїд 2011 CQ1, розмір якого оцінювався приблизно в 1 метр, пролетів біля Землі на відстані 0,85 її радіусу, після чого змінив свою орбіту на 60 градусів.

В результаті астероїд перейшов з сімейства Аполлона (до нього належать об`єкти, орбіта яких переважно пролягає за межами земної) в сімейство Атона (астероїди, орбіти яких пролягають усередині орбіти Землі).

Астрономи NASA зазначають, що в середньому кожні кілька тижнів один метровий астероїд потрапляє в земну атмосферу і повністю в ній згоряє, утворюючи болід.

Реклама:

Головне сьогодні