Найкращі мікрофотографії конкурсу Wellcome Image Awards 2011

36
25 лютого 2011
На фото зображено лусочки з крилець метелика сатурнія луна, що мешкає в дощових лісах Мадагаскару. За довгий хвіст, який має ця комаха, її ще називають "метеликом-кометою". Сатурнія луна не має рота, харчується вона тільки будучи гусінню, тож живе лише 10 днів.
Забарвлена мікрофотографія колонії бактерій, виділеної з періодонтальної кишені – зони між зубом та м'якою тканиною ясен.
Присоски на суглобі передньої лапки чоловічої особини жука-плавунця Dytiscus marginalis. Ці присоски дають змогу самцю прикріпитися до самки під час спарювання.
Пластир після того, як ним заклеювали поріз. Еритроцити "застрягли" у фібрині, протеїні, який бере участь у згортанні крові, між марлевими волокнами пластиру.
Мікрофотографія сітківки ока 3-денної рибки даніо.
Мікрофотографія медоносної бджоли. Комаха має волохатий тулуб, поділений на сегменти животик, пару подвійних крилець та три пари ніг, кожна з яких призначена для виконання певних функцій у процесі збирання та транспортування пилку.
Конфокальна мікрофотографія 5-денного ембріона риби печерної луцифуги. Зеленим світиться білок кальретінін, що показує на фото різні типи нейронів та їхні процеси в нервовій системі. Крім того, кольором позначені смакові рецептори, розташовані навкруг рота та уздовж тіла риби. На цій стадії розвитку в луцифуги ще є очі, проте потім вони дегенерують, адже дорослій особині в темному середовищі, де вона зазвичай мешкає, вони не знадобляться.
Мікрофотографія золотої оси Chrysis ignita. Цей вид комах легко упізнати за їхнім яскравим забарвленням. У випадку небезпеки оса має здатність згортатися у м'ячик. Золота оса є паразитоїдом, який зазвичай врешті убиває свого "хазяїна", бджолу.
3D - модель нирки 16-денного ембріона миші, одержана з використанням оптичної проекційної томографії.
Трансплантація нирки. Лапароскопічним методом хірург від'єднує донорський орган.
3D – реконструкція бластоцисти (фаза формування зародку) миші. Бластоциста в мишей формується на третій - четвертий день після запліднення, в людей – на п'ятий – шостий. Клітини трофектодерми (позначені білим кольором) згодом утворять плаценту та допоміжні клітини, із плюріпотентної внутрішньої клітинної маси (червоний колір) сформується сам ембріон.
Основа "хибної" ніжки в лускокрилих комах.
Нейронні шляхи в мозку 45-річного чоловіка, вид згори.
Флуоресцентне фото поділу клітин паростків рослини арабідопсіс
Кадр з оптичної проекційної томографії, що демонструє формування органів у 12-денного ембріону миші.
Карта хромосом людини з "безсмертної" ракової клітини HeLa.
Мікрофотографія дорослого комара різновиду кулекс. Цей комар відкладає грона своїх яєць у воду, в якій потім мешкає личинка до свого перетворення на лялечку. З лялечки з'являється доросла особина. Цей процес у комара кулекс займає 2 літніх дні. Самець комара, зображений на фото, не п'є кров, а харчується нектаром рослин. Кров, як джерело протеїну для яєць, потрібна лише самиці.
Рильця пшениці, інфікованої паразитичним грибом "ріжками".
Конфокальна макрографія сітківки миші. Зеленим кольором позначені гліальні клітини, червоним – астроцити. Вони відповідають за передачу світлової інформації з сітківки.
Змодельована комп'ютером мережа нейронів.

Аби повною мірою розкрити дива медицини та біологічних наук, автори фотографій використовували такі методи як, наприклад, клінічна фотографія та фрактографія мозку, пише The Telegraph.