Найкращі мікрофотографії конкурсу Wellcome Image Awards 2011

25
25 лютого 2011
На фото зображено лусочки з крилець метелика сатурнія луна, що мешкає в дощових лісах Мадагаскару. За довгий хвіст, який має ця комаха, її ще називають "метеликом-кометою". Сатурнія луна не має рота, харчується вона тільки будучи гусінню, тож живе лише 10 днів.
Забарвлена мікрофотографія колонії бактерій, виділеної з періодонтальної кишені – зони між зубом та м'якою тканиною ясен.
Присоски на суглобі передньої лапки чоловічої особини жука-плавунця Dytiscus marginalis. Ці присоски дають змогу самцю прикріпитися до самки під час спарювання.
Пластир після того, як ним заклеювали поріз. Еритроцити "застрягли" у фібрині, протеїні, який бере участь у згортанні крові, між марлевими волокнами пластиру.
Мікрофотографія сітківки ока 3-денної рибки даніо.
Мікрофотографія медоносної бджоли. Комаха має волохатий тулуб, поділений на сегменти животик, пару подвійних крилець та три пари ніг, кожна з яких призначена для виконання певних функцій у процесі збирання та транспортування пилку.
Конфокальна мікрофотографія 5-денного ембріона риби печерної луцифуги. Зеленим світиться білок кальретінін, що показує на фото різні типи нейронів та їхні процеси в нервовій системі. Крім того, кольором позначені смакові рецептори, розташовані навкруг рота та уздовж тіла риби. На цій стадії розвитку в луцифуги ще є очі, проте потім вони дегенерують, адже дорослій особині в темному середовищі, де вона зазвичай мешкає, вони не знадобляться.
Мікрофотографія золотої оси Chrysis ignita. Цей вид комах легко упізнати за їхнім яскравим забарвленням. У випадку небезпеки оса має здатність згортатися у м'ячик. Золота оса є паразитоїдом, який зазвичай врешті убиває свого "хазяїна", бджолу.
3D - модель нирки 16-денного ембріона миші, одержана з використанням оптичної проекційної томографії.
Трансплантація нирки. Лапароскопічним методом хірург від'єднує донорський орган.
3D – реконструкція бластоцисти (фаза формування зародку) миші. Бластоциста в мишей формується на третій - четвертий день після запліднення, в людей – на п'ятий – шостий. Клітини трофектодерми (позначені білим кольором) згодом утворять плаценту та допоміжні клітини, із плюріпотентної внутрішньої клітинної маси (червоний колір) сформується сам ембріон.
Основа "хибної" ніжки в лускокрилих комах.
Нейронні шляхи в мозку 45-річного чоловіка, вид згори.
Флуоресцентне фото поділу клітин паростків рослини арабідопсіс
Кадр з оптичної проекційної томографії, що демонструє формування органів у 12-денного ембріону миші.
Карта хромосом людини з "безсмертної" ракової клітини HeLa.
Мікрофотографія дорослого комара різновиду кулекс. Цей комар відкладає грона своїх яєць у воду, в якій потім мешкає личинка до свого перетворення на лялечку. З лялечки з'являється доросла особина. Цей процес у комара кулекс займає 2 літніх дні. Самець комара, зображений на фото, не п'є кров, а харчується нектаром рослин. Кров, як джерело протеїну для яєць, потрібна лише самиці.
Рильця пшениці, інфікованої паразитичним грибом "ріжками".
Конфокальна макрографія сітківки миші. Зеленим кольором позначені гліальні клітини, червоним – астроцити. Вони відповідають за передачу світлової інформації з сітківки.
Змодельована комп'ютером мережа нейронів.

Аби повною мірою розкрити дива медицини та біологічних наук, автори фотографій використовували такі методи як, наприклад, клінічна фотографія та фрактографія мозку, пише The Telegraph.

powered by lun.ua