Рейтинг багатіїв Forbes: рекорди, тріумф Facebook та засилля росіян

15
10 березня 2011

"Чому ми витрачаємо стільки часу на підрахунок чужих грошей Тому що ці магнати мають могутністю, яке дозволяє їм визначати, яким буде наш світ?", - пишуть автори Forbes.

У цьому році в рейтингу мільярдерів Forbes встановлено два рекорди. Перший: за чисельністю фігурантів списку - видання нарахувало у світі 1210 людей зі статком не менше мільярда доларів, що є абсолютним рекордом за 25-річну історію складання цього рейтингу.

Так само вперше сукупні статки людей, включених до списку мільярдерів, журнал оцінив в 4,5 трильйона доларів.

На вершині рейтингу багатії вже другий рік поспіль майорить ім'я мексиканського медіамагната Карлоса Сліма.

Статки Сліма експерти оцінили в 74 мільярди доларів. У порівнянні з 2010 роком його статок збільшився на 20,5 мільярда доларів.

Карлос Сліма має найбільше грошей у світі 

Другий рядок у списку найбагатших людей світу, також як і рік тому, займає засновник Microsoft Білл Гейтс.

Стан Гейтса укладачі рейтингу оцінили в 56 мільярдів доларів. За минулий рік засновник Microsoft став багатшим, за версією Forbes, на три мільярди доларів.

Білл Гейтс не втрачає другої позиції

На третьому місці, як і роком раніше, розмістився американський фінансист Уоррен Баффет з 50 мільярдами доларів. За рік, що пройшов з моменту публікації рейтингу попереднього, статок Баффета збільшився на три мільярди доларів.

Цікаво, що до цьогорічного ТОП  найбагатших людей світу увійшли шість людей, що мають відношення до створення і розвитку соціальної мережі Facebook. Четверо з них з'явилися в цьому рейтингу вперше.

Уоррен Баффет за рік заробив 3 мільярди доларів

Звісно, ім'я засновника і глави найбільшої в світі соціальної мережі Марка Цукерберга у рейтингу за версією Forbes фігурує не вперше. Однак цього року Цукербергу вдалося заскочити на 52-е місце з 13,5 мільярдами доларів.

Минулого ж року голова Facebook посідав лише 212 місце, а його статок оцінювався у 4 мільярди доларів.

Вперше в рейтинг Forbes потрапили співзасновники соцмережі 26-річний Дастін Московіц (наймолодший мільярдер у цьому списку) і 28-річний Едуардо Саверіна, а також інвестори Шон Паркер і росіянин Юрій Мільнер. Останнім з "шістки Facebook" став інвестор Пітер Тіль. Незважаючи на зростання стану з 1,2 до 1,5 мільярда доларів, він опустився з 828 до 833 місця в загальному списку.

Цукерберг "затяг" до рейтингу ще 4 людей, що мають відношення до Facebook

Серед інших представників інтернет-індустрії в списку Forbes слід відзначити засновників корпорації Google Сергія Бріна і Ларрі Пейджа, які, як і в минулому році, поділили 24 місце. Стан кожного з них цього року збільшилася з 17,5 до 19,8 мільярдів доларів.

Крім того, стан Робіна Лі, творця популярної китайської пошукової системи Baidu, укладачі рейтингу оцінили в 9,4 мільярда доларів, а засновника Alibaba.com Джека Ма - в 1,6 мільярда доларів.

До цього року більшість у рейтингу Forbes, як і раніше становлять американці, та цього року прорив зробили багатії з інших країн. Так, Росія, поряд з Китаєм, переступила рубіж в 100 мільярдерів, яким раніше могли похвалитися  лише США. У російській частині списку 30% складають новачки.

Що до українців, цього у рейтингу Forbes-2011 першим серед українців у цьому списку найвищу сходинку посів депутат і бізнесмен Рінат Ахметов. Він розмістився на 39-й сходинці зі статком у 16 мільярдів доларів.

Ахметов - найбагатший українець у рейтингу мільярдерів 

Бізнесмен Віктор Пінчук зайняв у рейтингу "Forbes" 336-те місце зі статком, який оцінюється у 3,3 мільярди доларів.

Президент групи компаній "Смарт-Холдинг" Вадим Новінський зі статком 2,7 млрд. дол. посів 420 рядок списку.

На 459 місці у рейтингу - співвласники групи "Приват" Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Їхній статок у цілому оцінюється на рівні 2,5 млрд. дол.

Керівник групи "Фінанси й Кредит" Костянтин Жеваго зайняв 488 місце в списку зі статком у 2,4 млрд. дол.

Останнім серед українських мільярдерів у списку виявився співвласник холдингу "Кернел груп" Андрій Веревський (1,1 млрд. дол., 1057 місце).

Дещо випередив його в рейтингу почесний глава ТОВ "Агрохолдинга "Авангард" Олег Бахматюк (1 млрд. дол., 1140 місце).

Найбагатшим росіянином, за версією Forbes, став голова ради директорів Новолипецького металургійного комбінату Володимир Лісін. У рейтингу 2011 Лісін займає 14-е місце з 24 мільярдами доларів. Роком раніше Forbes помістив Лісіна лише на 32-е місце, оцінивши його статки в 15,8 мільярда доларів.

Фото АР та Сегодня