На заході України чекають паводок, а в Карпатах – сходження лавин

11
14 березня 2011

14-16 березня очікується підйом рівня води на гірських притоках Дністра, річках басейну Сяну на 0,5-1,5 м, на рівнинних притоках Дністра, Західному Бузі з притоками, у верхів'ї Прип'яті та на її притоках на 0,1-1 м.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Український гідрометцентр.

Місцями можливе затоплення заплав, сільськогосподарських угідь, досягнення позначок затоплення окремих населених пунктів і господарських об'єктів у Ратнівському, Любешівському та Маневицькому районах Волинської області.

На ділянках річок з льодоставом місцями буде сходити крига, на гірських притоках Дністра в межах Львівської, Івано-Франківської областей, річках басейну Прип'яті в Рівненській і Житомирській областях можливе формування заторів криги з додатковим підйомом до 0,5 м.

На Дністрі та його притоках у Турківському і Дрогобицькому районах Львівської області при формуванні заторів криги вірогідний різкий підйом рівнів води до небезпечних відміток.

14-15 березня через відлигу на високогір'ї Карпат оголошується небезпека сходження снігових лавин. Вдень 14 березня в західних областях місцями пориви південно-західного вітру 15-20 м/с, на високогір'ї Карпат 25-30 м/с.