Молитва допоможе подолати лють і агресію - вчені

400
23 березня 2011

Вченим вдалося встановити, що незважаючи на те, релігійна людина чи ні, молитва промовлена подумки допомагає керувати нападами люті, повідомляє The Daily Mail.

"Ми з'ясували, що молитва реально допомагає людям керувати нападами люті. Вірогідніше за все, вона сприяє перегляду ситуації, яка їх розлютила, і допомагає не сприймати її на свій рахунок", - каже дослідник Бред Бушман (Brad Bushman).

Задля тестування була зібрана група студентів Університету, які заповнили анкету, що оцінює рівень різних емоцій, включаючи лють та депресію. Після цього, їм було запропоновано написати есе, на тему того, що найбільше розлютило їх. Пізніше студентів повідомили, що задля оцінювання віддадуть есе партнеру, з яким вони ніколи не зустрінуться.

Але насправді, ніякого партнера не було. Усі учасники отримали однакове повідомлення: "Це найгірше есе, що я коли-небудь читав".

Після того, як учасники експерименту розлютилися, дослідники запропонували їм прочитати статтю про студентку Маурін, що хворіє на рідкісну форму раку. Студентів попросили уявити як відчуває себе Маурін, враховуючи її хворобу, та як це впливає на її життя. Деяких з них попросили помолитися, або просто подумати про неї. Вчені відмітили, що у тих, хто молився за хвору дівчину, рівень люті знизився більше, аніж у тих, хто просто думав про неї. 

У другій частині дослідження, студентів знову попросили написати есе. Проте одна частина писала про те, що дратує їх, і отримувала негативні оцінки, а інша половина писала на нейтральну тему і отримала позитивні оцінки. Після цього учасників досліду попросили, або помолитися, або подумати про свого партнера протягом 5-ти хвилин.

Нарешті, учасникам запропонували пройти тест на швидкість реакції із "невидимим" партнером. Якщо вони виграють, їм надається можливість покарати партнера звуковим ударом через навушники, обираючи при цьому рівень звуку та тривалість "звукового удару".

Внаслідок цього завдання виявилося, що спровоковані попередніми оцінками студенти, які не молилися, поводилися більш агресивно, аніж ті, хто молився за хвору дівчину, не дивлячись на те, що теж були спровоковані.