Бельгія потрапила у "ковбасний конфлікт"

7
29 березня 2011

У той час, як фламандські та валлонські політики у Бельгії уже більше 9 місяців не можуть домовитися про формування правлячої коаліції, найбільші лінгвістичні громади країни збентежені повідомленнями про "ковбасний" конфлікт.

Проблема з'явилася дякуючи "арденській" ковбасі, що є гастрономічною гордістю франкомовного регіону Бельгії - Валлонії, а точніше виробників ковбасних виробів із Арденн (гориста місцевість на південному сході Бельгії), чия продукція неодноразово отримувала золоті медалі на регіональних агропромислових виставках.

Як повідомили місцеві ЗМІ, конфлікт виник після того, як виробники ковбаси направили федеральній владі Бельгії запит на надання арденській ковбасі статусу захищеної географічної назви. Це викликало невдоволення й офіційний протест з боку двох великих компаній-виробників продуктів із нідерланомовної Фландрії, які стверджують, що на відміну від відомої арденської шинки, виробників якої, Єврокомісія взяла під захист законодавства Євросоюзу, арденську ковбасу можна виробляти "де завгодно".

Занепокоєння арденців у зв'язку із демаршем фламандських колег цілком зрозуміло, враховуючи до прикладу те, що найбільшим виробником відомого на весь світ грецького сиру "фета" на сьогоднішній день є Данія.

Скільки триватиме "ковбасний" конфлікт у Бельгії, прогнозувати важко. Зрозуміло одне: і без того довга процедура набуття статусу захищеної географічної назви затягнеться іще більше після розпочатого фламандцями процесу.

За матеріалами газети "Дело"