Таємна вечеря Ісуса відбулася на добу раніше – вчені

166
19 квітня 2011

Фахівець у галузі металургії і матеріалознавства Колін Хамфріс з Кембріджського університету стверджує, що відмінності в текстах Євангелій від Матвія, Марка і Луки з одного боку та Івана з іншого пояснюються тим, що перші троє використовували не офіційний іудейський календар, а більш старий.

Ґрунтуючись на цьому дослідженні, експерт прийшов до висновку, що Таємна вечеря відбулася 1 квітня 1933 нашої ери за Юліанським календарем. Крім того, арешт Ісуса, його допит і суд могли мати місце не в один і той же вечір.

Всі ці відкриття, на думку дослідника, можуть стати підставою для остаточного закріплення дня Великодня (у країнах, які не дотримуються православних традицій) за першою неділею квітня, пише ВВС.

Реклама:

У своїй книзі "Загадка Таємної вечері" професор Хамфріс використовує біблійні, історичні та астрономічні дослідження з метою пояснити фундаментальні невідповідності у священних текстах. Так, Матвій, Марк і Лука кажуть, що Таємна вечеря збіглася за часом з початком єврейського свята Песах, а у Івана сказано, що трапеза відбулася напередодні Песаха.

"Це впродовж століть ставило в глухий кут дослідників Біблії. Хтось навіть назвав це питання "найбільш тернистим предметом у всьому Новому Завіті". Якщо подивитися на всі події, описувані в Євангеліях - від Таємної вечері до розп'яття, - то чимало їх. І просто неможливо втиснути їх усі в проміжок часу від вечора четверга до ранку п'ятниці", - пояснив професор.

"Але я виявив, що тут використовувалися два різних календаря. І тоді всі чотири Євангелія чудово узгоджуються один з одним.", - додав дослідник.

Колін Хамфріс підкреслює, що іудеї ніколи не сплутали б трапезу в Песах з будь-яким іншим вечерею, оскільки це дуже важливий день в єврейському календарі. І, за його словами, Матвій, Марк і Лука користувалися старомодним єврейським календарем - тим, який за часів Мойсея вони взяли у єгиптян і адаптували, - а не офіційним місячним календарем, який мав широке поширення в юдеїв той час.

"Іоанн прав, вказуючи у своєму Євангелії, що Таємна вечеря була напередодні вечері в Песах. Але згідно з іншим, більш раннім єврейським календарем, Ісус вирішив поєднати свою Таємну вечерю з Песахом", - додав науковець.Реклама: