У Дніпродзержинську зникли 26 "мертвонароджених" малюків

45
20 квітня 2011

У Дніпродзержинську розгорівся скандал з приводу зникнення немовля із пологового відділення 9-ої міськлікарні.

21 січня 2009 року мешканка села Новомихайлівка Криничанського району Юлія Дамченко народила хлопчика. Після пологів молодій матусі повідомили, що її хлопчик помер іще в утробі. Однак тіло немовляти медики батькам не віддали, сказавши, що вже поховали його разом із післяопераційними відходами, пише Сегодня.

"Це плід. У нього не було ані довідки про народження, ані імені та прізвища, тому ховати його можна було не окремо", - розповіла спеціаліст Дніпродзержинського управління охорони здоров'я Наталія Ктітарова.

Реклама:

Між тим, бабуся новонародженого хлопчика уже два роки намагається знайти місце, де лікарі поховали її онука. "Коли ми підняли всі документи, виявилося, що у списках мертвонароджених дітей наша дитина не значиться, і у морг він не поступав. Ми з'ясували, що мертвих дітей лікарня ховає лише у тому випадку, якщо батьки пишуть відмову від них, та моя невістка відмову не писала", - розповідає Тетяна Дамченко.

За словами жінки, для її сина Олега та його дружини втрата малюка стала серйозною травмою. Вони дуже чекали, коли з'явиться дитина і ще до народження дали йому ім'я - Роман.

Після кількаразових звернень Тетяни Демченко у правоохоронні органи минулого лютого, прокуратура Дніпропетровської області порушила кримінальну справу за фактом халатності посадових осіб Дніпродзержинської міськлікарні №9 і дала дозвіл на проведення ексгумації поховань післяопераційних відходів, серед яких мав бути і новонароджений хлопчик, розповіли у прес-службі прокуратури.

"Дозвіл батьків на те, аби лікарня ховала мертвонароджену дитину має бути відображений у історії пологів із особистим підписом породіллі. А у цьому випадку нічого подібного лікарі не зробили", - каже старший слідчий відділу облпрокуратури Денис Шевченко.

18 квітня робітники КП "Дніпродзержинський спецкомбінат" у присутності співробітників прокуратури відкрили могилу. Серед післяопераційних відходів тіло дитини не знайшли.

У прокуратурі Дніпропетровської області поки що утримуються від коментарів з приводу результатів ексгумації. А Тетяна Дамченко сподівається, що тепер кримінальну справу перекваліфікують у більш тяжку статтю.

Реклама:

"Я не знаю, які махінації проводили у пологовому будинку причетні до цієї історії люди, але моє серце підказує, що онук живий та знаходиться десь поруч на території Дніпропетровської області. Можливо, його передали у бездітну родину. Але ми не вгамуємося, доки не знайдемо нашого малюка і не поставимо крапку у цій історії", - каже жінка.

Проблемою зникнення новонародженого із пологового відділення зацікавилися депутати міськради Дніпродзержинська. "Якщо немає жодних свідків і доказів того, що малюк помер під час пологів, я допускаю, що він живий і його могли продати", - зазначає депутат міськради Віталій Купрій.

За словами депутата, протягом двох років у 9-ій міськлікарні Дніпродзержинську зникло начебто 26 мертвонароджених малюків. А у облпрокуратурі повідомили, що у справі знайшли уже 15 постраждалих батьків, і це зазначено у матеріалах кримінальної справи.Реклама: