В Україні можуть заборонити майже усі миючі засоби

— 22 квітня 2011, 11:32

Київводоканал просить Верховну раду заборонити пральні порошки із фосфатом. А це, зазначимо, практично всі, що нині продаються у магазинах, пише ТСН із посиланням на Київводоканал.

Ці мийні засоби, мовляв, псують воду і погано впливають на здоров'я людини, тож замість них треба продавати інші засоби для прання, хоч і дорожчі, зате екологічні.

Майже усі пральні порошки, зокрема і дитячі, містять у своєму складі фосфат. Після прання фосфати потрапляють у каналізацію, звідти - на очисні споруди, і частина - все-таки просочується у річки.

Старший інспектор державної екологічної інспекції у Києві Зоя Безрук стверджує, що за останні 10-15 років кількість фосфатів у Дніпрі зросла вдвічі. Через них у серпні водойми заростають водоростями.

"Вони утворюють так звані колонії і вода набуває синьо-зеленого кольору. Це неприємно, це може подразнювати шкіру це може викликати алергічні захворювання", - додала вона.

ВІДЕО ДНЯ

Поки що рівень фосфату у Дніпрі нижчий норми. Але на Бортницькій станції аерації він збільшився у 3 рази.

Фахівці підкреслюють, найгірше, що фосфати вбивають корисні мікроорганізми, що очищають воду. Якщо так піде далі, то не виключено, що з роками фосфат шкодитиме не тільки людям, що купаються влітку у водоймах, а й потраплятиме у питну воду.

"Хімікати потрапляють в організм людини та можуть викликати грубі порушення печінки, нирок скелетних м'язів, що в свою чергу приводить до тяжких отруєнь і порушення обмінної речовини", - констатують фахівці.

Не чекаючи таких наслідків, експерти пропонують Верховній раді заборонити ввезення та продаж пральних порошків із фосфатами.

Така заборона вже діє у багатьох країнах Європи. У Німеччині використовують органічні мийні засоби. Їх можна знайти і в Україні. Щоправда, коштують вони мінімум у півтора разу дорожче звичайних.

Реклама:

Головне сьогодні