Українці виявились біднішими за росіян, але заможнішими за китайців

— 22 квітня 2011, 12:35

Населення лише 19 країн світу (з-поміж 124 держав) вважає своє життя "процвітаючим". У решті опитуваних країн більшість людей оцінюють власне існування двома категоріями - від "пересічно важкого" до "животіння".

Це результат глобального дослідження, здійсненого торік американським соціологічним інститутом Геллапа, пише Радіо Свобода.

Таблицю складали за принципом соціологічної драбини з 10 щаблями.

Запитували: на якому щаблі ви себе бачите? Якщо нагорі (від сьомого щабля й вище) - це "процвітання", посередині - "пересічно важке" життя і внизу - "животіння".

Згідно з дослідженням, Україна посідає 36-е місце зі 124 країн.

ВІДЕО ДНЯ

За статистичними підрахунками, 16% населення України задоволені життям і "процвітають". У цьому сенсі Україна стоїть на рівні В'єтнаму, Туреччини й Румунії. Це ліпше, ніж Південна Африка, Узбекистан, Лівія, Португалія, Киргизстан, Туніс і Угорщина - там по 14% задоволених.

Однак, населення України бідніше від Хорватії, Росії та Еквадору, де по 24% "процвітаючих". Ці три країни очолюють список 67 країн, що входять до умовної категорії "пересічно важкого" життя.

Справжні злидні превалюють там, де "процвітає" не більше за 12% населення. До цієї (підкреслимо - умовної) категорії "животіння" соціологи відносять 38 країн, починаючи від Ємену, Китаю, Афганістану, Вірменії та Єгипту: там по 12% задоволених життям. Трохи нижче на щаблях драбини бачимо Грузію, Азербайджан і Македонію - з 10% "процвітаючих".

У категорії "тих, хто животіє" - Таджикистан, Камбоджа, Камерун, Судан, Зімбабве, Уганда і, нарешті, Чад - з 1% задоволених життям. Причому найближчими роками опитувані не сподіваються на поліпшення долі.

Що ж до місця нагорі драбини благополуччя, то там 19 країн, де більшість населення вважає своє життя "процвітаючим". У Данії таких 72%, далі йдуть Швеція, Канада, Австралія - 65%, Фінляндія - 64, Ізраїль - 63, Сполучені Штати - 59%.

Реклама:

Головне сьогодні