Астрофізик Стівен Хокінг не бачить причин вірити в існування раю

— 17 травня 2011, 16:06

Всесвітньо відомий британський астрофізик Стівен Хокінг знову заявив, що не бачить причин вірити в існування раю.

"У моєму уявленні мозок - це комп'ютер, який припинить працювати, коли його деталі зламаються. Не існує раю для зламаних комп'ютерів. Рай - це казка, яка годиться для людей, які відчувають страх перед темрявою", - пояснив учений, якого цитує ТСН.

Хокінг запевнив своїх колег і шанувальників, що сам у свої 69 років зовсім не боїться смерті, попри те, що останні 49 років усі йому пророкують швидкий кінець. "Я не поспішаю вмирати, бо ще хочу багато чого досягти. Але коли залишу цей світ, то точно буду знати, що ні в який рай чи пекло я не потраплю", - запевнив космолог.

Свої погляди про Творця астрофізик виклав у книзі "Великий задум", написаній у співавторстві з американським популяризатором науки Леонардом Млодіновим.

Його книга в черговий раз сколихнула громадську думку. У ній Хокінг однозначно стверджує, що у світлі новітніх фізичних теорій "немає жодної необхідності в Бога для того, щоб "запалити" вогонь і змусити Всесвіт працювати". Творця, на його думку, слід розглядати виключно як літературну метафору, а не реальну рушійну силу, яка змусила світ існувати.

ВІДЕО ДНЯ

Таким чином Хокінг сперечається з Ісааком Ньютоном, який як раз таки вірив в участь Бога у створенні Всесвіту, вважаючи, що з хаосу вона сама по собі виникнути не могла. "Так як є закон, такий, як гравітація, Всесвіт може і буде створювати себе з нічого. Мимовільне виникнення - ось причина, чому існує щось, а не ніщо, чому існує Всесвіт, чому існуємо ми", - відповідає Хокінг.

Хокінгу часто наводять слова самого Ейнштейна: "Я хочу знати, як Бог створив світ". Але він у відповідь згадує інше висловлювання творця теорії відносності: "Ідея особистого Бога - це антропологічна концепція, яку я не можу приймати всерйоз".

З вуст Стівена Хокінга не вперше доводиться чути гучні, часом екстравагантні заяви. Нещодавно він, наприклад, закликав людство утікати в космос, щоб врятуватися від загибелі. Фізик вважає, що, якщо через 200 років людство не освоїть польоти в космос і не навчиться колонізувати придатні для життя планети, ми всі вимремо.

Стівен Хокінг через хворобу вже майже 40 років прикутий до інвалідного крісла. Він добре чує, але спілкується зі світом за допомогою спеціального комп'ютера, який синтезує людську мову. Деяку рухливість зберіг лише вказівний палець на правій руці. З його допомогою фізик управляє комп'ютером.

У 2009 році під час лекційного туру в США стан здоров'я Хокінга різко погіршився, тому тривалий час вчений, який веде активне громадське життя, майже не спілкувався з публікою.

Після успішного курсу лікування Хокінг нещодавно повернувся у свій робочий кабінет на факультеті прикладної математики при Кембриджському університеті вже як керівник науково-дослідних робіт у Центрі теоретичної космології.

Від першої дружини, Джейн, у Стівена Хокінга троє дітей. Вони прожили разом 26 років, але цей шлюб розпався, оскільки Хокінг закохався в іншу жінку, медсестру Елейн Мейсен, з якою і одружився у 1995 році.

Реклама:

Головне сьогодні